Nokia و Red Hat ابزار ابری مشترک ارائه می‌کنند

Nokia و Red Hat ابزار ابری مشترک ارائه می‌کنند

همکاران سیستم- شرکت Nokia Networks از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی در جهان همکاری‌های خود را با شرکت نرم‌افزاری Red Hat گسترش داد تا به موجب آن زیرساخت‌های انعطاف‌پذیر و کارآمدتر مبتنی بر فضای پردازش ابری را برای شرکت‌های مخابراتی عرضه کند.
وبسایت Cellular-news گزارش داده است بر اساس این قرارداد ابزارهای مجازی‌سازی و محصولات مدیریت ابزارهای ابری Nokia Networks با سیستم Enterprise Linux OpenStack Platform شرکت Red Hat تلفیق می‌شوند.
این همکاری جدید به شبکه هسته مجازی عملیاتی و سیستم‌های مدیریتی Nokia امکان می‌دهد که مبتنی بر فناوری OpenStack اجرا شوند و البته پیش‌بینی شده است که نخستین راهکارهای تجاری مبتنی بر این همکاری‌های مشترک اوایل سال میلادی آتی روانه بازار شوند.
هدف شرکت Nokia Networks استقلال ابزار Liquid Core از سیستم‌های سخت‌افزاری، گسترش خدمات ابری و شبکه‌های تعریف شده برمبنای نرم‌افزار(SDN) اعلام شده است.
این همکاری‌ها با Red Hat به Nokia کمک می‌کند تا اکوسیستم زیرساخت‌های مخابراتی خود را گسترش دهد و به گزینه‌های بیشتری را در اختیار اپراتورهای مخابراتی بگذارد.
«رادش بالاکریشنان»(Radhesh Balakrishnan) مدیر مرکز مجازی‌سازی و OpenStack در شرکت Red Hat گفت: «دو سیستم OpenStack و NFV قابلیت‌های قابل ملاحظه‌ای را در اختیار شرکت‌هایی می‌گذارند که به دنبال مدرن‌سازی زیرساخت‌های خود هستند و قصد دارند نوآوری‌هایی را در حوزه خدمات متن‌باز مبتنی بر فضای پردازش باری به کار گیرند».