NetApp شرکت توسعه خدمات ابری خرید

NetApp شرکت توسعه خدمات ابری خرید

همکاران سیستم- شرکت NetApp با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد شرکت SolidFire که دفتر مرکزی آن در شهر کولورادو واقع شده است و سیستم‌های سخت‌افزاری ذخیره‌ساز اطلاعات مخصوص مراکز داده ابری را تولید می‌کند، به قیمت ۸۷۰ میلیون دلار خریداری کرده است.
به گزارش وبسایت ZDnet، شرکت NetApp که از بزرگترین ارایه‌دهنده‌گان سیستم‌های شبکه‌ای ذخیره‌ساز داده محسوب می‌شود، در نظر دارد فناوری‌های SolidFire را با استراتژی خود در زمینه یکپارچه‌سازی داده ادغام کند و از این طریق خدمات مدیریت داده را مبتنی بر حافظه‌های فلش،‌ دیسک و منابع پردازش ابری ارایه دهد.
زمانی که این واگذاری در پایان فصل چهارم سال ۲۰۱۵ به اتمام برسد، شرکت NetApp می‌تواند در سه بخش اصلی خدمات حافظه‌های فلش حضور داشته باشد و سرویس‌های خود را عرضه کند: خریداران زیرساخت‌های سازمانی سنتی، صاحبان ابزارهای کاربردی، و خریداران نسل آتی زیرساخت‌ها.
«جرج کوریان» مدیرعامل شرکت NetApp در این خصوص گفت: «این خرید می‌تواند برای مشتریان کنونی و آتی ما مزایای فراوانی را به همراه داشته باشد و باعث شود آنها در مراکز داده خود بتوانند سرویس‌های ارایه‌دهندگان خدمات ابری در مقایس وب را به کار بگیرند».
شرکت SolidFire در سال ۲۰۱۰ میلادی راه‌اندازی دشه است و فناوری آن برای ارایه‌دهندگان خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرد. ولی طی سال‌های گذشته این مرکز سرویس‌های خود را برای سازمان‌ها هم عرضه کرده است. شرکت SolidFire به تازگی ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه جدید جذب کرده است که ۸۲ میلیون دلار آن در پاییز گذشته در اختیار این شرکت قرار گرفت.