Microsoft Teams روزانه 20 میلیون کاربر فعال دارد

غول نرم افزاری جهان این هفته اعلام کرد اپلیکیشن پیام‌رسان «مایکروسافت تیمز» که در اصل پاسخی به ابزار مشابه «اِسلک» محسوب می‌شود هم اکنون بیش از 20 میلیون کاربر روزانه فعال دارد و از این نظر تعداد کاربران آن نسبت به اپلیکیشن پیام رسان «اسلک» دو برابر بیشتر است.
از زمان عرضه عمومی «تیمز» حدود دو سال می‌گذرد و بخش قابل ملاحظه‌ای از موفقیت ابزار مربوطه به واسطه مجموعه نرم افزاری «آفیس 365» حاصل شده است.
مجموعه توسعه دهنده «اسلک» اصرار دارد تعداد مشترکان فعال خود را اعلام نکند و در این زمینه تنها توضیح داده است که کاربران پولی آن روزانه بیش از 9 ساعت به «اسلک» متصل هستند و بیش از 90 دقیقه در هر روز را به صورت فعال از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند.
مایکروسافت در این زمینه گفته است که تعداد کاربران فعال روزانه برحسب تعداد کاربرانی که طی دوره زمانی 28 روز گذشته از نسخه دسکتاپ، نسخه موبایلی یا نسخه مبتنی بر وب اپلیکیشن استفاده می‌کنند، محاسبه می‌شود.
لازم به گفتن نیست که رقابت در فضای گفت‌وگوهای سازمانی بسیار بالا گرفته است و در این میان «تیمز» یکی از تهدیدهای جدی برای «اسلک» محسوب می‌شود و این شرایط در حالی دنبال می‌شود که مایکروسافت این اپلیکیشن را به بخشی از مجموعه‌های نرم افزاری بزرگ «آفیس 365» و «مایکروسافت 365» تبدیل کرده است.
منبع: Zdnet