Julia در کنار زبان‌های محبوب پایتون و R

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ اگر شما یکی از کارشناسان حوزه علوم داده هستید و نیاز دارید حجم گسترده‌ای از فایل‌های CSV را تحلیل کنید یا نوسانات بازار و قیمت سهام را مورد بررسی قرار دهید، زبان برنامه نویسی Julia از جمله پلتفرم‌هایی محسوب می‌شود که در این حوزه به صورت کاملا تنگاتنگ با پایتون و R رقابت می‌کند.

فناوری یادگیری ماشینی باعث شده است زبان برنامه نویسی پایتون رشد قابل ملاحظه‌ای داشته باشد و این روزها بین توسعه دهندگان نرم افزار، در کنار جاوا و جاوااسکریپت بیشترین محبوبیت را دارا باشد.

در این میان Julia که یک زبان برنامه نویسی نوپا محسوب می‌شود و آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم رایانه وابسته به دانشگاه MIT موسوم به CSAIL آن را ساخته است،‌ یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها در این زمینه است و کارشناسان حوزه علوم داده توجه فراوان به آن دارند.

البته این پلتفرم در بین 10 زبان برنامه نویسی محبوب جهان توسط برنامه نویسان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. با این وجود در آخرین نظرسنجی مرکز Stack Overflow توانست در فهرست زبان‌های برنامه مورد علاقه برنامه نویسان یکی از ده مورد باشد و در کنار زبان‌های Rust، تایپ‌اسکریپت، پایتون، کاتین، گو، دارت، #C، سوئیفت، جاوااسکریپت و SQL قرار بگیرد.

برخی زبان‌ها نظیر Rust به صورت گسترده توسط برنامه نویسان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و با این وجود به دلیل خصوصیات که در برنامه نویسی سیستم‌ها در اختیار دارند، از نظر همین افراد محبوبیت دارند و مورد قدردانی قرار می‌گیرند.