Internet Explorer ۸، ۹ و ۱۰ هفته آینده بازنشسته می‌شوند

Internet Explorer ۸، ۹ و ۱۰ هفته آینده بازنشسته می‌شوند

همکاران سیستم- مایکروسافت به صورت رسمی اعلام کرد از تاریخ ۱۲ ژانویه برای همیشه به پشتیبانی از مرورگرهای اینترنتی Internet Explorer ۸، ۹ و ۱۰ پایان می‌دهد.به گزارش وبسایت gsmarena، این شرکت قصد دارد یک به‌روزرسانی برای ویندوز را با نام KB۳۱۲۳۳۰۳ عرضه کند و از این طریق صاحبان سه نسخه مذکور این مرورگر اینترنتی بتوانند به‌روزرسانی لازم به نسخه Internet Explorer ۱۱ را انجام دهند. این به‌روزرسانی برای کاربرانی انجام می‌شود که روی رایانه خود از سیستم عامل ویندوز ۷ یا Server ۲۰۰۸ R۲ استفاده می‌کنند.
بر این اساس گفته شده است آن دسته از کاربران سازمانی که قصد ندارند این به‌روزرسانی را انجام دهند، مورد پشتیبانی قرار نخواهند گرفت. به هر حال گفته می‌شود استفاده از مرورگر Internet Explorer ۱۱ نسبت به نسخه‌های قبلی گزینه بسیار بهتری است.
پایان عمر مرورگرهای اینترنتی Internet Explorer ۸، ۹ و ۱۰ به این معنی است که مایکروسافت قصد ندارد از این پس برای نرم‌افزارهای مذکور وصله امنیتی عرضه کند و این مرورگرها را در مقابل تهدیدهای جدید ناامن باقی می‌گذارد. این اتفاق کاربران را تا اندازه‌ای مجبور می‌کند تا نسخه جدید مرورگر یا حتی Edge را در اختیار بگیرند.