Informatica را مایکروسافت و Salesforce خریدند

Informatica را مایکروسافت و Salesforce خریدند

همکاران سیستم- شرکت Informatica از بزرگترین توسعه‌دهندگان داده‌های سازمانی با دریافت ۵.۳ میلیارد دلار و سرمایه‌گذاری مشترک دو شرکت مایکروسافت و Salesforce.com به یک شرکت خصوصی تبدیل می‌شود.به گزارش وبسایت PCworld، این قرارداد بزرگترین واگذاری شرکت‌ها طی سال جاری محسوب می‌شود و به دنبال آن عرضه سهام Informatica در بازار بورس Nasdaq متوقف می‌گردد. در مقابل سهامداران Informatica به‌ازار هر سهم خود ۴۸.۷۵ سنت پول نقد دریافت می‌کنند.
این فرآیند یکی از اقداماتی محسوب می‌شود که طی آن شرکت‌ها خصوصی می‌شوند تا از این طریق بتوانند به صورت رقابتی‌تر گام بردارند. DELL، Tibco Software، Riverbed و Compuware نیز همین اقدام را انجام داده‌اند.
خصوصی شدن به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا بتوانند خود را بازسازی کنند و جدا از نگاه سرمایه‌گذاران عمومی که معمولا به سود فصلی توجه دارند، به فعالیت خود ادامه دهند.
«چارلز کینگ» از تحلیلگران برتر مرکز Pund-IT توضیح داد: «شرکت Informatica برخلاف موفقیت‌ها و اقدامات قابل ملاحظه خود، به سختی می‌توانست بین سرمایه‌گذاران عمومی گام رو به جلو بردارد. فرآیند خصوصی شدن به آن امکان می‌دهد تا بتواند از زیر فشار سهام‌داران کنار رود».
سرمایه‌گذاری مایکروسافت و Salesforce به صورت مشترک در بخش مالی و پیامدهای استراتژیک انجام می‌شود. هر دو شرکت مذکور به جز آنکه منتظر بازگشت مالی سرمایه‌گذاری خود هستند، به عنوان شرکای اصلی همکاری‌هایی را انجام می‌دهند.
«راب اندرلی» از تحلیلگران برتر Enderle Group گفت که تصمیم Informatica برای همکاری با مایکروسافت و Salesforce بسیار مناسب بوده است. او توضیح داد: «آن را باید به عنوان یک رقیب سرسخت برای هر دو شرکت در نظر گرفت».

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *