IBM و Red Hat یک گام نزدیک‌تر به ادغام شدن

همکاران سیستم – برخی منابع آگاه در روزهای اخیر از مشکلات پیش آمده در جریان خرید 34 میلیارد دلاری Red Hat توسط IBM خبر دادند و بر این اساس اعلام شد که ادغام مذکور به احتمال قوی با تاخیر مواجه می‌شود.

طی روزهای اخیر تصویری در رسانه‌های خبری دنیا دست به دست می‌شود که مدیران دو شرکت IBM و Red Hat را نشان می‌دهد و به همراه آن پیامی از سوی یکی از مدیران ارشد IBM منتشر شده است. این مدیر ارشد در جریان نشست خود در اروپا گفته بود که شرکت IBM به طور بالقوه شرکت توسعه نرم‌افزارها و خدمات متن باز را خریداری کرده است.

با این وجود سخنگوی شرکت IBM چند روز پس از این اتفاق اعلام کرد که واگذاری مذکور همچنان در حال انجام است و نهایی نشده است.

«داگلاس شلتون» در این خصوص گفت: «داستان شما اشتباه است. از آنجایی که شرکت IBM پیش‌تر هم اعلام کرده بود، ما پیش‌بینی می‌کنیم که نهایی شدن این قرارداد در نیمه دوم سال 2019 میلادی انجام شود».

واگذاری شرکت Red Hat به IBM نخستین بار اکتبر گذشته اعلام شد و دو کمپانی مذکور اعلام کردند که در نظر دارند تا اواخر سال 2018 میلادی این واگذاری را به انجام برسانند و در این زمینه منتظر اقدامات قانونی و قضایی هستند.

به هر حال، دو گزارشی که هم اکنون به صورت مجزا منتشر شده است حکایت از بررسی‌ها و جست‌وجوهای مقامات رگولاتری برای در اختیار گرفتن اطلاعات بیشتر مربوط به دو شرکت است است.

منبع: wraltechwire