IBM در مونیخ دفتر تحقیقات اینترنت اشیاء دایر می‌کند

IBM در مونیخ دفتر تحقیقات اینترنت اشیاء دایر می‌کند

همکاران سیستم – به نظر می‌رسد آی‌بی‌ام  به دنبال قبضه بازار اینترنت اشیاء است. بر همین اساس این شرکت قصد دارد با صرف ۲۰۰ میلیون دلار، یک دفتر تحقیقات اینترنت اشیاء در مونیخ، سومین شهر بزرگ آلمان بر پا کند. 

به گزارش وب سایت انگجت، شرکت آی‌بی‌ام این طرح را یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری های خود در اروپا دانسته و آن را اقدامی در پاسخ به تقاضاهای رو به رشد فناوری‌های هوش مصنوعی و قابلیت اتصال اشیاء به اینترنت قلمداد کرده است. 

این مبلغ بخشی از سرمایه گذاری ۳ میلیارد دلاری آی‌بی‌ام است که پیش‌تر گفته بود قصد دارد در حوزه تحقیق و توسعه پیرامون فناوری اینترنت اشیاء صرف کند. 

بر اساس این گزارش، آی‌بی‌ام به تازگی باب همکاری با شرکت‌های متعددی را گشوده که از آن جمله می‌توان به خودروساز آلمانی شِفلر (Schaeffler)، شرکت لهستانی اریالترونیکس (Aerialtronics) فعال در طراحی و تولید هواپیماهای بدون سرنشین کوچک و سه مرکز درمانی پزشکی توماس جفرسون در شهر پنسیلوانیای آمریکا اشاره کرد. 

شرکت اریالترونیکس از فناوری‌های IoT آی‌بی‌ام برای نظارت بر ترافیک خودروها و نیز رصد سازه‌های بلند از قبیل توربین‌های بادی، سکوهای نفتی و دکل‌های مخابراتی استفاده می کند. 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *