IBM انتقال اطلاعات سازمانی به فضای ابری را آسان کرد

IBM انتقال اطلاعات سازمانی به فضای ابری را آسان کرد

همکاران سیستم- شرکت IBM خدمات و قابلیت‌های جدید مخصوص داده‌های مبتنی بر فضای پردازش ابری را روی پلتفرم Bluemix خود معرفی کرد و توضیح داد این سرویس را با هدف انتقال آسان اطلاعات سازمانی به فضای ابری راه‌اندازی کرده است.

به گزارش وبسایت Zdnet، خدمات جدید تنها چند هفته پس از آن عرضه شد که شرکت IBM زیرساخت پردازش ابری SoftLayer خود را با سرویس Bluemix ادغام کرد تا بر این اساس برند SoftLayer برای همیشه کنار گذاشته شود.

در شرایط کنونی که میزان سازگاری کسب وکارها با فضای پردازش ابری بیشتر شده است، تقریبا همه ارایه‌دهندگان خدمات ابری تلاش می‌کنند روش‌های انتقال آسان اطلاعات سازمانی به این فضا را ارایه دهند. آخرین گام IBM در حوزه مذکور این است که به مشتریان خود کمک کند تا داده‌های پیچیده و غیرسازماندهی شده خود را به راحتی وارد فضای پردازش ابری کنند.

«جان مورفی» مدیر مرکز توسعه پلتفرم IBM Watson Data با انتشار بیانیه‌ای گفت: «فضای پردازش ابری در اصل یک پلتفرم است که سیستم‌های هوشمند شناختی را فعال می‌کند. ما تلاش می‌کنیم محصولات خود را در حوزه خدمات داده‌ای پردازش ابری مبتنی بر سیستم Bluemix گسترش دهیم و بر این اساس می‌توانیم به مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار و کارشناسان علوم داده کمک کنیم مدیریت بهتری در این زمینه داشته باشند و نوآوری‌های مرتبط با داده‌ها را به صورت وسیع‌تر ارایه دهند».

شرکت IBM سرویسی را ارایه کرده است که با نام Bluemix Lift شناخته می‌شود و در اصل یک ابزار انتقال داده به پلتفرم Watson Data است. این سرویس داده‌ها را برای انتقال رمزگذاری می‌کند تا به صورت کاملا ایمن رد و بدل شوند و همچنین می‌تواند با میانگین سرعت ۲۲۵ گیگابایت در ساعت اطلاعات را انتقال دهد.