HPE مرکز تولید نرم‌افزارهای خود را واگذار می‌کند

HPE مرکز تولید نرم‌افزارهای خود را واگذار می‌کند

همکاران سیستم- مرکز ارایه خدمات سازمانی اچ‌پی موسوم به Hewlett Packard Enterprise مذاکراتی را انجام داده است تا واحد تولید نرم‌افزارهای خود را به شرکت Thoma Bravo واگذار کند.

به گزارش وبسایت Zdnet، بر اساس گزارش منتشر شده از سوی خبرگزاری رویترز، شرکت HPE در تلاش است طی این واگذاری برای فروش واحد تولید نرم‌افزار خود ۱۰ میلیارد دلار بگیرد. این واحد مراکزی از جمله Vertica، ArcSight، و محصولات دو شرکت Autonomy و Mercury Interactive که اچ‌پی آنها را خریداری کرده بود را شامل می‌شود.

البته گفته می‌شود که دیگر خریداران هم می‌توانند در این زمینه حضور یابند. رویترز گزارش داد شرکت HPE هم‌اکنون پیشنهادهای بیش از ۷.۵ میلیارد دلار را دریافت کرده است و شرکت‌های بزرگی چون Vista Equity Partners، Carlyle Group و TPG Capital برای انجام این خرید اعلام آمادگی کرده‌اند.

شرکت اچ‌پی سال گذشته در جریان آخرین تصمیمات خود به دو مرکز مجزا تقسیم شد که یکی از آنها وظیفه تولید رایانه‌های شخصی را برعهده گرفت و مرکز دیگر با نام HPE متولی ارایه خدمات سازمانی شد. شرکت HPE هم‌اکنون در تلاش است دامنه فعالیت‌های خود را کوچک‌تر کند و از این طریق بتواند در بخش‌های ویژه‌ای مانند شبکه، سیستم‌های ذخیره‌سازی و مراکز داده تمرکز بیشتر داشته باشد.

از زمانی که اچ‌پی فرآیند جداسازی را انجام داد درآمد نرم افزاری مرکز HPE کاهش یافت که مهم‌ترین دلیل این اتفاق افزایش تمایل کاربران سازمانی برای استفاده از خدمات اشتراکی مبتنی بر فضای پردازش ابری بود. در سال ۲۰۱۵ میلادی این مرکز درآمد خالص ۳.۶ میلیارد دلاری را به دست آورد که رقم مذکور نسبت به درآمد ۳.۹ میلیارد دلاری سال قبل از آن کمتر بود.