HP و Salesforce ابزارهای پردازش ابری را ارتقا می‌دهند

HP و Salesforce ابزارهای پردازش ابری را ارتقا می‌دهند

همکاران سیستم- دو شرکت HP و Salesforce.com که در نگاه اول ارتباطی با یکدیگر ندارند، از انعقاد قرارداد همکاری جدیدی خبر دادند که اندکی تعجب همگان را برانگیخته است.

به گزارش وبلاگ خبری Bits، بر اساس این قرارداد شرکت HP قصد دارد سرورهای اختصاصی رایانه‌ای، سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات و سیستم‌های شبکه‌ای خود را با محصولات پردازش ابری Salesforce.com ادغام کند. این مسئله اندکی با تعریف اصلی سیستم‌های پردازش ابری متفاوت است که بر اساس آن شرکت‌ها می‌توانند هر نوع تجهیزات و زیرساختی را مبتنی بر فضای پردازش ابری به کار برند و به بیشترین بهره‌وری در این زمینه برسند.

باید توجه داشت، هماهنگی این محصولات با رایانه‌هایی که در حوزه پردازش ابری مورد استفاده قرار می‌گیرند متفاوت است و در اصل، این یک نرم‌افزار جامع محسوب می‌شود که همه اجزا را به یکدیگر متصل می‌کند.

اما مدیران عامل هر دو شرکت اعلام کرده‌اند در این همکاری‌های جدید اهداف فراوانی دارند که سعی می‌کنند به آن‌ها دست یابند. آن‌ها توضیح دادند که سیستم‌های اختصاصی سرورهای HP به گونه‌ای ارایه می‌شوند که بتوانند نیازهای شخصی را برای هر یک از شرکت‌ها برطرف کنند. باید توجه داشت که شرکت Salesforce.com به واسطه ابزارهای پردازش ابری خود قادر به ارایه چنین خدماتی نیست.

مدیران این دو شرکت در ادامه خاطرنشان کردند که این تعریف جدید از سیستم‌های پردازش ابری به معنی پذیرش گسترده ابزارهای ابری توسط مشتریان یک مرکز تجاری خواهد بود که دایما در مورد ابری شدن تمام فعالیت‌های خود به خاطر مشکلات امنیتی و قانون‌گذاری احساس نگرانی می‌کنند.

چیزی که HP در این اقدام مشترک قصد انجام آن را دارد، ارایه ابزارهای پردازش ابری به صورت عمیق‌تر، تکیه بر سیستم‌های پیشرفته برای ساخت ابزارهای ایمن‌تر، سیستم‌های پردازش ابری با قابلیت همکاری بیشتر و هزینه‌بری آن است که “مِگ ویتمن”( Meg Whitman) مدیرعامل HP از آن با عنوان افزایش اندک قیمت ابزارها یاد می‌کند.