HP همچنان بزرگترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی در جهان

HP همچنان بزرگترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی در جهان

همکاران سیستم- بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی دو مرکز تحقیقاتی گارتنر و IDC، شرکت HP همچنان به عنوان بزرگترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی در دنیا محسوب می‌شود.طبق گزارش دو مرکز تحقیقاتی یاد شده، HP برای چندمین سال متوالی هنوز موفق شده است موقعیت خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی حفظ کند. بعد از آن شرکت چینی لنوو قرار دارد که با کاهش درخواست بازار برای خرید رایانه‌های شخصی جدید مواجه شده است.

طبق آمار منتشر شده از سوی گارتنر، شرکت HP در فصل سوم سال جاری میلادی صاحب 7/17 درصد از بازار جهانی رایانه‌های شخصی بوده و این در حالی بوده است که شرکت تحقیقاتی IDC این رقم را برای HP در فصل سوم سال جاری میلادی 1/18 درصد اعلام کرده است. این شرکت در دوره زمانی یاد شده سهم خود در بازار جهانی رایانه‌های شخصی را 3/5 درصد افزایش داده است.

به گفته گارتنر، در فصل سوم سال جاری میلادی عرضه جهانی رایانه‌های شخصی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن رشد 2/3 درصدی را پیش‌رو داشته است.

این گزارش حاکی از آن است که در فصل سوم سال جاری میلادی شرکت لنوو موفق شده است از Del به عنوان دومین تولیدکننده برتر رایانه‌های شخصی در جهان پیشی بگیرد و این مقام را به خود اختصاص دهد. در فصل سوم امسال شرکت لنوو در بین5 تولیدکننده برتر رایانه‌های شخصی بیشترین رشد را داشته است. گوگل اعلام کرد که سهم لنوو از این  بازار در دوره زمانی یاد شده 5/13 درصد بوده و دل نیز 6/11 درصد از این بازار را از آن خود کرده است.

ameinfo