HP سرورهای مخصوص خدمات ابری تولید می‌کند

HP سرورهای مخصوص خدمات ابری تولید می‌کند

همکاران سیستم- از آنجایی که بیشتر محاسبات رایانه‌ای مبتنی به مراکز داده ابری انتقال می‌یابد،‌ شرکت HP اعلام کرد در این زمینه گام‌های بلندتری برمی‌دارد.به گزارش وبسایت Computerworl، این شرکت توضیح داد که در حال ساخت خانواده جدیدی از سرورها است که به صورت اختصاصی سیستم‌هایی را برای مراکز ارائه‌دهنده خدمات پردازش ابری عرضه می‌کند.
این اقدام در پی همکاری‌های مشترک HP با شرکت Foxconn صورت می‌گیرد که در پی آن نخستین بار سال گذشته گفته شد سرورهای مخصوص خدمات ابری ساخته می‌شود.
طی یک سال گذشته HP با همکاری شرکت Foxconn که دفتر مرکزی آن در تایپه واقع شده است سرورهای مختلف را تولید کرد، اما هم‌اکنون نام جدید Cloudline را به سری سرورهای خود افزوده است و در نظر دارد مبتنی بر آن محصولات مختلفی را روانه بازار کند.
سرورهای مبتنی بر خدمات ابری برای فضاهای گسترده که حاوی هزاران سرور هستند، طراحی می‌شوند. به گفته HP، سیستم‌های آن مبتنی بر پایه استانداردها،‌ اصول پایه و سیستم‌های محاسباتی مقیاس بزرگ ساخته شده‌اند.
با این اتفاق، قابلیت‌هایی که تا کنون در سرورها مستقر می‌شدند از این پس به عنوان بخشی از سیستم رَک به کار گرفته می‌شوند. «دیو پیترسون» مدیر گروه سرورهای Proliant شرکت HP توضیح داد که این سیستم‌ها می‌توانند در فضاهای ارایه شده از سوی شرکت‌های مختلف استفاده شوند و کاربران به صورت یکپارچه کنترل آنها را در دست بگیرند.