HP دو شرکت مجزا شد

HP دو شرکت مجزا شد

همکاران سیستم- شرکت HP به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین برندهای حاضر در دره سیلیکون از این هفته به صورت رسمی به دو شرکت مجزا تبدیل شد.

با این اتفاق بخش کوچک‌تر HP هم‌اکنون می‌کوشد چابکی بیشتری داشته باشد و کاهش فروش محصولات خود در چهار سال گذشته را جبران کند.

به گزارش وبسایت pcworld، شرکت HP به طور کلی قربانی تغییر جهت بازار جهانی رایانه‌های شخصی شد و همین شرایط شرکت Dell را هم مجبور کرد تا با خرید تمام سهام خود خصوصی شود و البته IBM هم نیز تاثیر زیادی از این بازار بپذیرد. با این اتفاق‌ها،‌ فشار وارده از سوی سرمایه‌گذاران باعث شد تا HP سرانجام تصمیم بگیرد به دو شرکت مجزا تبدیل شود.

ولی باید گفت داستان شرکت HP پیچ و تاب‌های فراوان داشت و از رسوایی‌های داخلی گرفته تا یکی از بدترین ادغام‌های تاریخ و … باعث شد این شرکت در طول سال‌های اخیر مشکلات فراوانی را پیش‌روی خود ببیند.

البته باید توجه داشت با اجرای این تصمیم HP به طور کامل کنار گذاشته نمی‌شود و از این بازار بیرون نمی‌رود. این شرکت همچنان قصد دارد برخی محصولات خود را تولید کند و محبوبیت از دست رفته را باز گرداند. ولی تبدیل شدن به دو قسمت یک اتفاق ناخوشایند برای شرکت‌ها محسوب می‌شود و نشان از یک شکست مالی بزرگ دارد.