Google Photo متن را در تصاویر تشخیص می‌دهد

همکاران سیستم – گوگل به زودی قابلیت‌های جدیدی را برای Google Lens در اپلیکیشن Google Photos عرضه می‌کند تا امکان جست‌وجوی متن در تصاویر را برای کاربران فراهم کند و همچنین قابلیت جست‌وجوی شات‌های تصاویر و کپی کردن متن‌ها از داخل تصاویر نیز ممکن شده است.

حساب کاربری Google Photos در شبکه اجتماعی توئیتر با تایید این خبر توضیح داد قابلیت جدید تشخیص کارکترهای تصویری (OCR) برای سرویس Lens  در این اپلیکیشن مورد استفاده قرار می‌گیرد تا متن‌ها را در تصاویر نمایان کند و امکان کپی کردن آنها را فراهم آورد.

قابلیت جدید که با نام Lens OCR شناخه می‌شود از این ماه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و به آنها امکان می‌دهد داخل تصاویر خود به صورت متنی جست‌وجو کنند. زمانی که یک تصویر همراه با متن شناسایی شد، کاربر می‌تواند کلید Lens  را فشار دهد تا این قابلیت به او امکان دهد بخش مورد نظر در متن را کپی کرده و به فایل مربوطه انتقال دهد.

خبرگزاری 9to5Google  در این خصوص توضیح داد قابلیت Lens OCR به صورت ویژه روی اسکرین‌شات‌ها تمرکز دارد و البته می‌تواند تمامی متن‌ها در همه تصاویر را شناسایی کند. قابلیت جست‌وجوی متنی برای نسخه‌های Google Photos در سیستم‌های عامل اندروید و iOS و همچنین اپلیکیشن ویژه آن مبتنی بر وب در نظر گرفته شده است.

منبع: zdnet