GitHub ماژول‌های زبان Go را ایمن می‌کند

مرکز توسعه پلتفرم GitHub از انتشار تعداد زیادی به‌روزرسانی مخصوص زنجیره تامین امنیت ماژول‌هایی خبر داد که بر مبنای زبان برنامه‌نویسی Go بستر توسعه نرم‌افزاری را فراهم می‌کنند.

«ویلیام بارتولومیو» مدیر تولید GitHub با انتشار یک مطلب وبلاگی اظهار داشت که زبان برنامه‌نویسی Go که با نام Golang هم شناخته می‌شود هم اکنون به طور رسمی یکی از 15 زبان برنامه‌نویسی برتر در این پلتفرم است.

همچنین GitHub به عنوان محبوب‌ترین میزبان ماژول‌های قصد دارد به تمام مهندسان نرم‌افزار که با Go‌ کار می‌کنند کمک کند تا آسیب‌پذیری‌های امنیتی را کشف کنند، گزارش دهند و از انتشار آنها جلوگیری کنند.

ماژول‌های زبان برنامه‌نویسی Go نخستین بار در سال 2019 معرفی شدند تا فرآیند مدیریت وابستگی در طراحی برنامه را بهبود بخشند. براساس گزارش «بررسی توسعه دهندگان Go در سال 2020» گفته شد 76 درصد مهندسان نرم‌افزار در توسعه نرم‌افزارهای سازمانی خود به نوعی از زبان Go استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، پذیرش ماژول‌های Go همچنان درحال افزایش است و بیش از 96 درصد برنامه‌نویسان حاضر در نظرسنجی‌ها اعلام کردند این ماژول‌ها برای مدیریت بسته‌ها بسیار کاربرد دارند که رقم مذکور برای سال 2019 میلادی 7 درصد گزارش شده بود.

در این میان 87 درصد هم اعلام کردند که فقط ماژول‌های Go برای این منظور به صورت کاربردی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع: zdnet