Edge مایکروسافت ۳۰ درصد کمتر از Chrome باتری مصرف می‌کند

Edge مایکروسافت ۳۰ درصد کمتر از Chrome باتری مصرف می‌کند

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت با انتشار گزارشی اعلام کرد باتری لپ‌تاپ‌هایی که از مرورگر Edge استفاده می‌کنند ۷۷ درصد بیشتر از مدل‌های مشابه مبتنی بر مرورگر فایرفاکس دوام می‌آورد و در مقابل باتری همین لپ‌تاپ‌ها ۳۵ درصد بیشتر از مرورگر Chrome عمر می‌کند.

به گزارش وب‌سایت Zdnet، مایکروسافت برای ثابت کردن این ادعا یک تصویر ویدیویی منتشر کرده است که در آن سه دستگاه لپ‌تاپ Surface Book در کنار یکدیگر وجود دارد و برای چند ساعت متوالی به صورت همزمان روی آنها مرورگرهای Edge، Chrome و فایرفاکس مورد استفاده قرارمی‌گیرد.

باتری لپ‌تاپی که مبتنی بر Edge فعالیت می‌کند ۱۲ ساعت و ۳۱ دقیقه دوام آورد و در مقابل دستگاه مبتنی بر Chrome پس از ۹ ساعت و ۱۷ دقیقه خاموش شد. باتری لپ‌تاپ مبتنی بر فایرفاکس نیز تنها ۷ ساعت و ۴ دقیقه دوام آورد.

مایکروسافت ژوئن گذشته هم تصویر ویدیویی مشابه منتشر کرده بود و بار دیگر نشان داد که Edge نسبت به رقبا بهتر عمل می‌کند. این ویدیو در اصل پاسخی به گوگل بود که قابلیت‌های Chrome برای مصرف باتری را ارتقا داده بود.

شرکت مایکروسافت همچنین روشی که بر اساس آن عمر باتری لپ‌تاپ‌ها را مبتنی بر مرورگرهای اینترنتی اندازه‌گیری می‌کند مشخص کرد. لپ‌تاپ Surface Book پردازنده i۵-۶۳۰۰U را با هسته‌های ۲.۵ گیگاهرتزی به همراه رم ۸ گیگابایتی و پردازنده گرافیکی HD Graphics ۵۲۰ اینتل شامل می‌شود.

روی این دستگاه نسخه Pro Build ۱۵۰۶۳.۰ یا همان Creators Update ویندوز ۱۰ نصب شده است و لپ‌تاپ‌ها با مرورگرهای Edge ۴۰، Chrome ۵۷ نسخه ۶۴ بیت، و فایرفاکس ۵۲ نسخه ۳۲ بیت فعالیت می‌کردند که به عبارت دیگر از جدیدترین ویرایش‌های مرورگرهای اینترنتی استفاده شد.