Dropbox به‌اشتراک گذاری اطلاعات را برای سازمان‌ها آسان کرد

Dropbox به‌اشتراک گذاری اطلاعات را برای سازمان‌ها آسان کرد

همکاران سیستم- شرکت Dropbox از بزرگترین ارایه‌دهندگان خدمات پردازش ابری سری جدید قابلیت‌های سازمانی خود با نام AdminX توسعه می داد، روانه بازار کرد.

به گزارش وبسایت Zdnet، شرکت Dropbox در تلاش است روش‌هایی که سازمان‌ها و گروه‌های کاری از پلتفرم ابری آن استفاده می‌کنند را آسان‌تر کند. این فرآیند از طریق به‌روزرسانی داشبورد مدیر شبکه و افزودن ابزارهای کنترلی جدید برای فولدرها صورت می‌گیرد تا به اشتراک گذاری اسناد، سازماندهی و امنیت اطلاعات آسان‌تر شود.

از مهم‌ترین قابلیت‌های جدیدی که این شرکت ارایه کرد این است که مدیران شبکه می‌توانند کنترل فولدرهای اصلی و فولدرهای داخلی آنها را در دست بگیرند و دسترسی هر یک از کارمندان به فولدرهای مذکور را به صورت مجزا تعریف کنند. این مسئله به آن معنی خواهد بود که کاربران سازمانی می‌توانند تنها به فولدرهای خاص دسترسی داشته باشند و افراد برحسب موقعیت کاری خود از داخل یا خارج سازمان این امکان را خواهند داشت تا اطلاعات برخی از فولدرها را در اختیار بگیرند. 

در این میان مدیران شبکه می‌توانند ابزار جدیدی را با نام Admin Console در اختیار بگیرند تا متوجه شوند کدام یک از کارمندان اطلاعات را به اشتراک می‌گذارند و چه فایل‌هایی در یک فولدر گروهی منتشر می‌شوند. همچنین یک ابزار مدیریتی ارایه شده است که به مدیران شبکه امکان می‌دهد کنترل محتوایی که به صورت خودکار بین کاربران به دستگاه‌های الکترونیکی شخصی کاربران سازمانی به اشتراک گذاشته می‌شود را مدیریت کنند.