DirectX ۱۲ همراه با ویندوز ۱۰ عرضه می‌شود

DirectX ۱۲ همراه با ویندوز ۱۰ عرضه می‌شود

همکاران سیستم-به دنبال برگزاری کنفرانس مایکروسافت برای معرفی قابلیت‌های جدید ویندوز ۱۰ در هفته گذشته، برخی کارشناسان به نکات قابل ملاحظه‌ای در مورد این محصول دست یافتند که از جمله آنها می‌توان به DirectX ۱۲ اشاره کرد که همراه با ویندوز ۱۰ ارائه می‌شود.به گزارش وبسایت PCworld به طور کلی DirectX ۱۲ از جمله قابلیت‌هایی محسوب می‌شود که مایکروسافت با تکیه بر آن امکان اجرای آخرین نسخه از بازی‌های پیشرفته روی رایانه‌های شخصی را فراهم می‌کند و یکی از مهم‌ترین توانمندی‌ها برای اکوسیستم رایانه‌های شخصی محسوب می‌شود.
شرکت مایکروسافت توضیح داد که DirectX ۱۲ نسبت به نسخه قبلی خود یعنی DX۱۱ که از زمان تولد آن ۵ سال می‌گذرد توانایی بیشتری دارد و بهتر اجرا می‌شود. این سیستم برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری قابلیت‌هایی شبیه به کنسول‌های بازی را ارایه می‌دهد و دسترسی آنها به پردازنده‌های گرافیکی را فراهم می‌کند.
به طور کلی، DirectX ۱۲ می‌تواند قابلیت‌های اجرایی رایانه شخصی را به میزان قابل ملاحظه افزایش دهد و میزان مصرف انرژی را در شرایط مشابه تا ۵۰ درصد پایین بیاورد.
اگر با این توضیحات تصور می‌کنید که سیستم جدید مایکروسافت شباهت زیادی به فناوری Mantle شرکت AMD دارد، باید گفت که این تصور درست است. این دو سیستم شباهت زیادی به یکدیگر دارند و البته هر دوی آنها در مقابل یکدیگر مقایسه شده‌اند.
شرکت مایکروسافت اظهار داشت که طی ماه مارس با برگزاری «کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی» جزییات بیشتری را در مورد DirectX ۱۲ منتشر می‌کند.