DELL همه‌ی سهام VMWare را می‌خرد

همکاران سیستم- شرکت DELL به دنبال «گزینه‌های استراتژیک» است تا ضمن افزایش درآمدها، سرمایه‌های بیشتری را هم به دست آورده و ارایه یک IPO جدید از جمله گزینه‌های پیش روی این شرکت بزرگ محسوب می‌شود.
به نوشته روززنامه وال استریت ژورنال به نقل از افرادی که در جریان تصمیمات داخلی DELL بودند، این شرکت در تلاش است یک IPO روانه بازار کند و در راستای آن مابقی سهام شرکت تولیدکننده نرم‌افزارهای سازمانی مجازی‌سازی VMWare را بخرد.
DELL در سال ۲۰۱۶ میلادی شرکت EMC را با پرداخت ۶۷ میلیارد دلار خریداری کرد. بر اساس این قرارداد بخش اعظم سهام VMWare که در اختیار EMC بود نیز به شرکت DELL واگذار شد تا مرکز یاد شده هم اکنون به یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بزرگ Dell Technologies تبدیل شود که به‌طور ویژه بر توسعه خدمات رایانش ابری نرم‌افزارهای پلتفرم مجازی‌سازی تاکید دارد.
بلومبرگ در این خصوص گزارش داد که اواخر ماه جاری میلادی جلسه‌ای با حضور هیئت مدیره این شرکت برگزار می‌شود تا جزییات مربوط به ادغام این دو شرکت مورد بحث قرار بگیرد یا اینکه این طرح کنار گذاشته شود.


به گزارش وب‌سایت zdnet؛ داده‌های منتشر شده حاکی از آن است که شرکت دل در جریان خرید EMC هم اکنون حدود ۴۶ میلیارد دلار بدهی دارد.
«مایکل دل» بنیانگذار شرکت DELL حدود چهار سال قبل با همکاری مرکز سرمایه‌گذاری Silver Lake شرکت خود را خصوصی کرد. پس از گذشت بیش از دو دهه در بازار بورس، مدیر ارشد شرکت مذکور تصمیم گرفت با سرمایه‌گذاری ۲۴ میلیارد دلاری دل به یک شرکت کاملا خصوصی تبدیل شود.
«مایکل دل» با این اقدام خود در بین سهامداران و سرمایه‌گذاران از جمله «کارل آیکان» جنجال بزرگی ایجاد کرد. آقای آیکان پیشنهاد داده بود که خرید همه سهام خرید مجدد این کمپانی توسط بنیانگذار آن یک گام بزرگ محسوب می‌شود.
شرکت DELL با تبدیل شدن به یک مرکز خصوصی موظف به انتشار بیانیه‌های سه ماه یکبار برای سرمایه‌گذاران خود نبود. با این وجود هم اکنون با خرید EMC ممکن است این شرکت تصمیم بگیرد سیاست‌های خود را تغییر دهد و با کاهش سرمایه‌های نقدی خود رفتار دیگری را دنبال کند.