Dell با Salesforce قرارداد همکاری چندساله بست

Dell با Salesforce قرارداد همکاری چندساله بست

همکاران سیستم- شرکت Dell Technologies اعلام کرد که شرکت بزرگ نرم‌افزاری Salesforce قصد دارد یک قرارداد چندساله با آنها امضا کند تا زیرساخت‌های Dell EMC را در مراکز داده جهان مورد استفاده قرار دهد.

به گزارش وب‌سایت Zdnet، به گفته شرکت Dell، این قرارداد بخشی از همکاری‌های کنونی بین دو شرکت محسوب می‌شود و بر اساس آن Salesforce سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات NAS، محصولات حفاظت از داده و سرورهای PowerEdge ساخت شرکت Dell را مورد استفاده قرار می‌دهد. 

شرکت Dell همنین اعلام کرد که Salesforce‌ در نظر دارد لپ‌تاپ‌های Dell Latitude را در اختیار ۲۵ هزار کارمند خود بگذارد.

در بخش برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای زیرساخت‌ها هنوز به درستی مشخص نشده است که مراکز داده چگونه خدمات و زیرساخت‌های Amazon Web Seevices را که Salesforce مورد استفاده قرار می‌دهد، به کار می‌گیرند.

لازم به ذکر است حدود یک سال قبل شرکت تولیدکننده نرم‌افزارهای سازمانی Salesforce اعلام کرده بود که خدمات پردازش ابری AWS آمازون میزبانی تمام سرویس‌های آن را عهده‌دار شده است که این اتفاق به عنوان بزرگترین طرح توسعه جهانی زیرساخت‌های آن محسوب می‌شود و بر این اساس هم‌اکنون بسیاری از سرویس‌های Salesforce مبتنی بر خدمات پردازش ابری AWS ارایه می‌شوند که از جمله آنها می‌توان به Heroku، SalesforceIQ، و Salesforce IoT Cloud اشاره کرد.

شرکت Salesforce همچنان به استفاده مشترک از خدمات پردازش ابری عمومی و مراکز داده خود ادامه می‌دهد و این در حالی است که این شرکت نرم‌افزاری تصمیم گرفته است در آینده وابستگی کمتری به مراکز داده داشته باشد.