DELL با یک خرید بزرگ وارد بازار خدمات سازمانی می‌شود

DELL با یک خرید بزرگ وارد بازار خدمات سازمانی می‌شود

همکاران سیستم- بر اساس گزارش‌های مختلف، DELL در نظر دارد مجموعه‌ای از پول نقد و سهام را بپردازد تا شرکت EMC را خریداری کند و با توجه به اینکه EMC حدود ۸۰ درصد سهام شرکت تولیدکننده نرم‌افزارهای مجازی‌سازی VMware را در اختیار دارد، مدیریت آن را نیز به دست آورد.به گزارش  وبسایت itp، اگر این قرارداد عملی شود، «مایکل دل» بخش اعظم سهام شرکت مجازی‌سازی VMware را در اختیار می‌گیرد که این سهام هم‌اکنون جزء سرمایه‌های EMC محسوب می‌شود و ارزش آن با رقم کنونی سهام مربوطه معادل ۲۷ میلیارد دلار محاسبه شده است.
به گفته منابع آگاه داخلی، DELL به سهامداران EMC پیشنهاد داده است هر سهم این شرکت را به ارزش ۲۷.۲۵ دلار خریداری کند. اما به دلیل تسهیل قرارداد، DELL همچنین تصمیم دارد به واسطه در اختیار گرفتن VMware سهام هم پرداخت کند.
برخی رسانه‌ها در مورد ارزش کل قرارداد هم صحبت کردند. از جمله آنها در برخی خبرها گفته شد که دل حاضر است به‌ازای هر سهم ۳۰ دلار بپردازد تا بر این اساس ارزش کل قرارداد به ۵۰ میلیارد دلار برسد. در برخی دیگر از خبرها ارزش هر سهم ۳۳ دلار محاسبه شده است تا بر این اساس دل در مجموع ۵۵ میلیارد دلار بدهد.
به هر حال باید توجه داشت این بزرگترین واگذاری در تاریخ ICT جهان محسوب می‌شود.
DELL در فصل چهارم سال ۲۰۱۳ میلادی به یک شرکت خصوصی تبدیل شد. به نوشته روزنامه فایننشال تایمز، وضعیت DELL به عنوان یک شرکت خصوصی خریداری EMC را پیچیده کرده است. DELL پیش‌بینی کرده است ۱۲ میلیارد دلار از رقم مربوط به این واگذاری را به صورت بدهی پرداخت کند و «مایکل دل» همچنین ۲۵ میلیارد دلار پرداخت کرده تا کل سهام این شرکت را در اختیار بگیرد که این رقم نیمی از ارزش ۵۰ میلیارد دلاری EMC محاسبه می‌شود.