Cortana مایکروسافت دستیار iOS اپل می‌شود

Cortana مایکروسافت دستیار iOS اپل می‌شود

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت دستیار دیجیتالی خود موسوم به Cortana را که یک رقیب جدی برای سرویس Google Now و Siri اپل محسوب می‌شود، آماده کرده است تا در آینده نزدیک روی پلتفرم iOS اپل هم مورد استفاده قرار بگیرد.
به گزارش وبسایت informationweek، آخرین نسخه از ابزار موبایلی Cortana که می‌تواند فرمان‌های صوتی، برنامه‌ریزی‌های زمانبندی در تقویم، اطلاع‌رسانی و پیام‌های هشدار دهنده را دریافت و اعلام کند، این قابلیت را در اختیار دارد تا دیگر اطلاعات کاربری را هم ردیابی کند.
این دستیار دیجیتالی همچنین به کاربران امکان می‌دهد تا بتوانند جست‌وجوهای اینترنتی خود را در Bing انجام دهنده، مسیرهای مورد نظر خود را روی نقشه الکترونیکی دریافت کنند، در مورد رستوران‌ها اطلاعات لازم را کسب کنند، اطلاعات دقیق در مورد فیلم‌های سینمایی و برنامه‌های تلویزیونی داشته باشند، علاقمندی‌های آنها به صورت خودکار شناسایی شود و دیگر ابزارهای کاربردی را هم به کمک آن باز کنند.
این طور که سایت اینترنتی TechCrunch با انتشار گزارشی در شبکه اجتماعی توئیتر توضیح داده است، نسخه بتای دستیار دیجیتالی مایکروسافت در ماه آگوست برای دستگاه‌های اندرویدی عرضه شد که هم‌اکنون به صورت محدود توسط برخی کاربران مورد آزمایش قرار می‌گیرد و این شرکت هم‌اکنون قصد دارد نسخه بتای آن را برای iOS عرضه کند.
در هر دو مورد، کاربران در یک طرح آزمایشی شرکت می‌کنند و موافقت می‌کندند تا در قالب آزمایش‌کننده ابزار آن را در اختیار بگیرند. بر این اساس دستیار دیجیتالی Cortana مایکروسافت فعلا به صورت محدود برای گروه کمی از کاربران ارایه می‌شود.
عرضه نسخه ویژه Cortana برای اندروید و iOS گام دیگری از سوی مایکروسافت محسوب می‌شود تا بتواند فناوری‌های خود را به صورت گسترده‌تر در دیگر پلتفرم‌ها مورد استفاده قرار دهد.