Cortana سراغ اینترنت اشیا می‌رود

Cortana سراغ اینترنت اشیا می‌رود

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت در نظر دارد دستیار صوتی Cortana را به دستگاه‌های مبتنی بر پلتفرم Windows ۱۰ IoT Core مجهز به نمایشگر اضافه کند که این اقدام به عنوان بخشی از به‌روزرسانی Windows ۱۰ Creater Update انحام می‌شود.

به گزارش وبسایت Zdnet، این خبر را شرکای مایکروسافت در جریان حضور در کنفرانس WinHEC ۲۰۱۶ در شهر شنژن چین به نقل از غول نرم‌افزاری جهان در بخشی با عنوان «Cortana و پلتفرم سخنگو» اعلام کردند. 

«مِی جی» مدیر برنامه‌ریزی مایکروسافت در سخنرانی خود اظهار داشت که این شرکت قصد دارد رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های شرکای خود را به سیستم جدید برای پشتیبانی از فرمان‌های صوتی مجهز کند و این قابلیت از طریق به‌روزرسانی Creators Update به سیستم عامل ویندوز ۱۰ اضافه می‌شود و از بهار ۲۰۱۷ به دست کاربران می‌رسد.

در این زمینه دو قابلیت جدید با نام‌های Wake on Voice from Modern Standby و Far-field Voice ارایه خواهد شد. قابلیت Wake on Voice سرویسی است که بر اساس آن Cortana می‌تواند رایانه شخصی را روشن کند. قابلیت صوتی Far-field نیز به گونه‌ای طراحی شده است که به Cortana امکان می‌دهد تا در یک مکان بسته همراه با سر و صدا از فاصله حدود ۴ متری فعالیت کند.

سیستم Cortana on Windows ۱۰ IoT Core که طی چند ماه آینده به صورت عمومی قرار خواهد شد، از طریق به‌روزرسانی Windows ۱۰ Creators Update به دست صاحبان رایانه‌های شخصی می‌رسد و در مرحله نخست از زبان انگلیسی در آمریکا و بریتانیا پشتیبانی می‌کند و البته قرار است پس از آن دیگر زبان‌ها هم مورد پشتیبانی قرار بگیرند.