Chrome OS به حیات خود ادامه می‌دهد

Chrome OS به حیات خود ادامه می‌دهد

همکاران سیستم- هفته گذشته منابع آگاه به روزنامه وال استریت ژورنال توضیح دادند که گوگل برنامه‌ریزی کرده است سیستم‌های عامل اندروید و Chrome OS را در سال ۲۰۱۷ میلادی ادغام کند که البته این اخبار گمانه‌زنی‌‌های فراوانی را هم در مورد رایانه‌های Chromebook به وجود آورد.به گزارش وبسایت ZDnet، ولی گوگل توضیح داد این فرآیند در شرکت آنها دنبال نمی‌شود. گوگل روز گذشته در وبلاگ رسمی خود اعلام کرد همچنان به توسعه سیستم عامل Chrome OS ادامه می‌دهد. در این مطلب گفته شد: «طی چند روز گذشته برخی اخبار در مورد ادغام سیستم‌های عامل اندروید و Chrome OS منتشر شد و این اخبار آینده نامعلومی را در مورد Chrome OS و Chromebook پیش‌روی کاربران قرار داد. در شرایطی که ما فعالیت می‌کنیم تا بهترین خدمات را از طریق دو سیستم عامل مذکور ارایه دهیم، باید گفت هیچ برنامه‌ای برای پایان فعالیت Chrome OS در دست نداریم».
حقیقت این است که گوگل به تازگی برخی برنامه‌های خود را برای یکی کردن Chrome OS و اندروید منتشر کرد. به عنوان مثال، در ژوئن ۲۰۱۴ در کنفرانس Google I/O این شرکت از نسخه بتای روشی رونمایی کرد که امکان اجرای ابزارهای اندروید روی رایانه‌های Chromebook را فراهم می‌آورد.
با این نوع ابزارها توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای اندرویدی می‌توانند محصولات خود را روی سیستم عامل Chrome OS هم اجرا کنند و آنها را در فروشگاه اینترنتی Chrome  Web Store هم ارایه دهند.