Chrome ۴۵ با قابلیت آزادسازی حافظه رایانه عرضه شد

Chrome ۴۵ با قابلیت آزادسازی حافظه رایانه عرضه شد

همکاران سیستم- روز گذشته مرورگر اینترنتی Chrome ۴۵ عرضه شد و گوگل از عرضه به‌روزرسانی‌های گسترده برای گشت‌وگذارهای اینترنتی با اشغال حافظه کمتر و انرژی پایین‌تر خبر داد.به گزارش وبسایت PCMag، مرورگر کروم به شما امکان می‌دهد تا صفحه‌ای را که رها کرده‌اید را دوباره در اختیار بگیرید یا اینکه پس از آخرین باری که مرورگر خود را بسته‌اید، بتوانید به صفحاتی که باز کرده بودید دسترسی داشته باشید. ولی این کار به انرژی زیادی نیاز دارد. بر این اساس در Chrome ۴۵ شما پس از هر بار بسته شدن مرورگر، به‌ترتیب تب‌هایی(Tab) را پیش‌روی خود می‌بینید که بیشتر مورد توجه قرار گرفتند و به عبارت دیگر زمان طولانی‌تری در آنها حضور داشتید. بنابراین شما می‌توانید تب‌هایی که برای‌تان اهمیت بیشتری داشت را سریع‌تر در اختیار بگیرید.
نسخه جدید مرورگر کروم بیش از قابلیت‌های گشت‌وگذار اینترنتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر رایانه شما در جریان استفاده از منابع موجود با سرعت پایین فعالیت کند این نرم‌افزار تشخیص می‌دهد و به صورت خودکار فرآیند ذخیره‌سازی تب‌ها را غیرفعال می‌کند تا حافظه بیشتری باز شود.
شرکت گوگل همچنین به کروم آموزش داده است تا وقتی که یک صفحه اینترنتی درگیر نیست و کاری در آن انجام نمی‌شودد، این مسئله را تشخیص دهد. مرورگر کروم از این فاصله زمانی استفاده می‌کند تا حافظه استفاده نشده را پاکسازی کند.
«رایان شوئن» مدیر تولید گوگل توضیح داد: «ما به طور ویژه دریافتیم که این فرآیند میزان استفاده از حافظه وب‌سایت را به طور میانگین تا ۱۰ درصد کاهش می‌دهد. البته توجه داشته باشید در جریان استفاده از ابزارهای پیچیده مبتنی بر وب این تاثیرگذاری به میزان قابل ملاحظه افزایش می‌یابد».
مرورگر Chrome ۴۵ در جریان کار کردن با سرویس پست الکترونیکی جیمیل تقریبا یک‌چهارم حافظه‌ای که توسط تب مربوطه اشغال می‌شود را خالی می‌کند. به گفته گوگل این رقم در مقایسه با  Chrome ۴۳ بسیار قابل ملاحظه است.