Bluemix آی‌بی‌ام به‌روز شد

Bluemix آی‌بی‌ام به‌روز شد

همکاران سیستم – شرکت آی‌بی‌ام با افزودن برخی قابلیت‌های جدید به پلتفرم OpenWhisk، سرویس ابری خود موسوم به Bluemix را به‌روز کرده است.

 OpenWhisk یک پلتفرم باز رویداد-محور (event-driven) و بدون سرور (serverless) است که در سرویس Bluemix به کار گرفته می‌شود.

به گزارش وب‌سایت CIO Today، اشکال‌زدایی آنی به وسیله NodeJS بخشی از این قابلیت‌های اخیر است که با آن، توسعه‌گران می‌توانند کدهای خود را سریع‌تر، بهتر و در تعامل با ابزار گروه‌های ثالث اشکال‌زدایی کنند. 

امکان استفاده از انواع مختلف زبان‌های برنامه نویسی نیز به OpenWhisk افزوده شده است.

بیل کارپوویچ (Bill Karpovich) مدیر کل IBM Cloud در بیانیه‌ای اظهار داشت اگر چه توسعه‌دهندگان برای ارتقای سطح بهره‌وری به Cloud رو می‌آورند. اما آن‌ها نیز می‌خواهند حق انتخاب داشته باشند.

وی افزود ما OpenWhisk را با استانداردهای باز ساخته‌ایم و به همین دلیل این سرویس، نه تنها قادر است بسیاری از مشکلات مربوط به مدیریت سرورها را حل نماید، بلکه توسعه‌گران با آن می‌توانند به صورتی قابل انعطاف و بسته به انتخاب خود، از ابزار و داده‌های خارجی استفاده کنند. 

آی‌بی‌ام می‌گوید OpenWhisk برای این طراحی شده تا زیرساخت‌های ابر سنتی را نامرئی کرده و از این طریق، توسعه‌گران بتوانند به جای این که در اندیشه پیکربندی سرورها باشند، بر نوشتن کدهای خود تمرکز یابند. 

بر اساس این گزارش، از دیگر قابلیت‌های اخیر OpenWhisk مواردی همچون پشتیبانی از ران‌تایم‌های جدیدی مثل جاوا، Node v۶، پایتون و Swift v۳، یکپارچگی با MessageHub و بهبود رابط کاربری قابل ذکر است.  

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *