Bing مایکروسافت کاربران را از سایت‌های آلوده باخبر می‌کند

Bing مایکروسافت کاربران را از سایت‌های آلوده باخبر می‌کند

همکاران سیستم- موتور جست‌وجوی اینترنتی Bing مایکروسافت از این پس در صورت شناسایی سایت‌های آلوده به بدافزار و برنامه‌های سرقت اطلاعاتی پیام‌های هشداردهنده گسترده‌تر را با جزییات بیشتر به کاربران انتقال می‌دهد.

به گزارش وبسایت Zdnet، مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که چگونه تهدیدهای موجود در سایت‌های اینترنتی در نتایج حاصل از جست‌وجوهای انجام شده با Bing به نمایش درمی‌آیند و اپراتورهای سایت‌های اینترنتی چگونه می‌توانند از داشبورد کاربردی Bing برای تقویت سایت خود استفاده کنند.

موتور جست‌وجوی Bing به جای آنکه یک پیام هشدار دهنده معمولی در بدافزارها منتشر کند، اطلاعات دقیق‌تری را در مورد تهدیدهای شناسایی شده ارایه می‌دهد و انواع مختلف تهدیدها با تاثیرات احتمالی آنها را به کاربر معرفی می‌کند.

قابلیت مذکور این امکان را به کاربران خانگی می‌دهد تا متوجه شوند صفحه مربوطه در سایت اینترنتی آنها به افزارهای سرقت اطلاعات مجهز شده است یا خیر. در چنین مواردی Bing توضیح کاملی ارایه می‌دهد که کاربر متوجه شود سایت مربوطه چگونه می‌تواند او را تهدید کند و در نهایت اطلاعات مالی، شخصی یا دیگر داده‌های حساس را به سرقت ببرد.

مدیران سایت نیز از طریق داشبورد Bing می‌توانند در این زمینه اطلاعات کسب کنند و پس از آنکه مشکل شناسایی شد، دریابند که چگونه می‌توانند آن را برطرف کنند.