Azure Stack مایکروسافت اواسط ۲۰۱۷ عرضه می‌شود

Azure Stack مایکروسافت اواسط ۲۰۱۷ عرضه می‌شود

همکاران سیستم- مایکروسافت همکاری‌های جدیدی را با شرکت‌های بزرگی چون HPE، دل و لنوو آغاز کرده است تا به کمک آنها سیستم مهندسی Azure Stack را ارتقا دهد و زمانی که پلتفرم جدید آن عرضه شد، خدمات پردازش ابری خود را روی سرورهای آنها ارایه کند.

به گزارش وبسایت Zdnet، مدیران این شرکت در جریان برگزاری کنفرانس جهانی شرکای مایکروسافت اعلام کردند سیستم Azure Stack مجموعه‌ای از فناوری‌های مایکروسافت محسوب می‌شود که برای مشتریان و شرکا طراحی شده است تا بتوانند مراکز داده خود را به راحتی اجرا کنند.

سیستم Azure Stack تجارب کاربری و زبان‌های برنامه‌نویسی را شامل می‌شود که مایکروسافت از طریق خدمات پردازش ابری عمومی Azure در اختیار سازمان‌ها می‌گذارد.

تاکنون مایکروسافت به مشتریان و شرکای خود امکان می‌دهد سیستم سخت‌افزاری را بر اساس سلیقه و نیاز خود انتخاب کنند. ولی برای کاهش پیچیدگی‌های موجود و افزایش قابلیت‌های Azure Stack برای کارایی بهتر آن، مایکروسافت تصمیم گرفته است از سال آینده این سرویس ابری با انواع سیستم‌های سازمانی سازگار شود.

در حال حاضر برخی مشتریان و شرکای مایکروسافت پیش‌نمایش اولیه Azure Stack را در اختیار گرتفه‌اند و از آن روی سخت‌افزارهای شخصی خود استفاده می‌کنند. مدیران مایکروسافت اعلام کردند که بر این باورند مدل کاربردی مذکور می‌تواند باعث ارایه خدمات بهتر از طریق سیستم پلتفرم پردازش ابری مایکروسافت (CPS) شود.

پیش‌بینی شده است دومین پیش‌نمایش فناوری از Azure Stack اواخر سال جاری میلادی وارد بازار شود. مایکروسافت همچنین در نظر دارد در طول این دوره زمانی از سرورهای بیشتر برای خدمات Azure Stack استفاده کند و با شرکت‌های بزرگ همکاری‌های بیشتری انجام دهد.

در این خبر گفته شده است نسخه نهایی سیستم Azure Stack مایکروسافت اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی به صورت رسمی در اختیار سازمان‌های جهانی قرار می‌گیرد.