Azure Active با Account مایکروسافت ادغام شد

Azure Active با Account مایکروسافت ادغام شد

همکاران سیستم- مایکروسافت برای رسیدن به هدف دیرینه خود گام جدیدی برداشت تا بر اساس آن سیستم Microsoft Account با سرویس ابری تشخیص هویت Azure Active Directory ادغام شود.به گزارش وبسایت Zdnet، شرکت مایکروسافت در تاریخ ۱۲ آگوست پیش‌نمایش اولیه مدل ادغام شده این دو برنامه‌ را به صورت عمومی عرضه کرد.
«الکس سیمونز» مدیر بخش Program Management مدر مرکز خدمات امنیت و تشخیص هویت مایکروسافت گفت: «اگر شما یکی از توسعه دهندگان نرم‌افزار باشید، این اتفاق باعث می‌شود تا آسان‌تر از گذشته بتوانید ابزارهای خود را برای سازگاری با هر دو برنامه Microsoft Account وAzure Active Directory تولید کنید».
سیستم Microsoft Account سرویس تشخیص هویت مایکروسافت مبتنی بر فضای پردازش ابری است که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. سیستم Azure Active Directory هم سرویس تشخیص هویت مایکروسافت برای کسب و کارها محسوب می‌شود. تاکنون به این صورت بوده است توسعه‌دهندگان نرم‌افزار می‌بایست ابزارهای کاربردی مورد نظر خود را به صورت مجزا برای هر یک از دو برنامه مذکور تولید می‌کردند.
با پیش‌نمایشی که هم‌اکنون ارائه شده است، این امکان وجود دارد تا کاربران خانگی و سازمانی با فشار دادن یک کلید واحد بتوانند وارد سیستم شوند. مدل جدید از سیستم‌های OAuth ۲.۰ و OpenID Connect ۱.۰ مبتنی بر Microsoft Account و Azure AD پشتیبانی می‌کند.