Azure مایکروسافت از دسترس خارج شد

Azure مایکروسافت از دسترس خارج شد

همکاران سیستم- خدمات پردازش ابری Azure مایکروسافت به صورت جزئی و در برخی مناطق به طور کامل از دسترس خارج شد و بر اساس گزارش‌های رسیده، کاربران مایکروسافت در سراسر جهان با این خرابی مواجه شدند.
به گزارش وبسایت theinquirer مشترکان شبکه اجتماعی توئیتر گزارش دادند که Azure طی چند روز گذشته با مشکلاتی مواجه بود و سرانجام در تاریخ ۱۸ آگوست تعداد زیادی گزارش مبنی بر خرابی این سرویس روی توئیتر منتشر شد و این گزارش‌ها حکایت از مشکلات فراوان برای دسترسی به Azure داشت.

در یکی از این گزارش‌ها گفته شد: «ساعت ۱۷:۴۹ به وقت محلی دسترسی ما به Azure Services با مشکلات فراوان مواجه شده است و امکان استفاده از ابزارهای Cloud Services، Virtual Machines Websites، Automation، Service Bus، Backup، Site Recovery، HDInsight، Mobile Services و دیگر قابلیت‌های Azure در بسیاری از مناطق جهان غیرممکن شد. به‌روزرسانی و راه‌اندازی مجدد سیستم پس از گذشت مدتی برای کاربران مناطقی که با این مشکل مواجه شده بودند، آغاز شد. ابزارهای Automation، Site Recovery و Backup بازگردانده شده‌اند».

یکی از سخنگویان مایکروسافت در این خصوص توضیح داد: «تمام سرویس‌های مایکروسافت که با مشکل مواجه شده بودند مجدد راه‌اندازی شدند. مشتریان برای اطلاعات بیشتر باید به مرکز خدمات Azure مراجعه کنند».

لازم به ذکر است، این سرویس که پیش‌تر با نام Windows Azure شناخته می‌شد اوایل سال جاری میلادی به Microsoft Azure تغییر نام داد. در این فرآیند مایکروسافت سعی کرد قابلیت “یادگیری ماشینی”(ML) را به سرویس Azure اضافه کند تا امکان تحلیل کلان‌داده‌ها در آن فراهم شود و از این طریق امکان رقابت آن با سیستم Watson شرکت IBM محقق شود.

در حال حاضر هنوز هیچ توضیحی در مورد علت بروز این مشکل داده نشده است و البته مایکروسافت ادعا می‌کند که این مشکل به طور کامل اصلاح شده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد تعدادی از سایت‌های مبتنی بر Azure از جمله www.tfl.gov.uk مربوط به سیستم حمل‌ونقل عمومی لندن به دنبال این اختلال کاملاً از کار افتادند و هم‌اکنون دسترسی به آن‌ها با سرعت بسیار کم صورت می‌گیرد.