Azure درآمدهای مایکروسافت را چند برابر کرد

شرکت مایکروسافت با تکیه بر موفقیت‌های پلتفرم پردازش ابری Azure اعلام کرد که در فصل چهارم سال مالی 2021 میلادی توانست در مجموع درآمدی بالغ بر 46.2 میلیارد دلار را به دست آورد.

بر این اساس میزان سود خالص این شرکت در بازه زمانی یاد شده 16.5 میلیارد دلار محاسبه شد و به عبارت دیگر مایکروسافت به ازای هر سهام خود 2.17 دلار سود می‌کند.

این آمار از انتظارات کاربران مبنی بر درآمد 44.1 میلیارد دلاری و سود 1.90 دلاری به ازای هر سهام بیشتر بوده است. درآمد شرکت مایکروسافت نسبت به سه ماه قبل رشد 21 درصدی را پیش‌رو داشته و این در حالی است که سود خالص آن در همین بازه زمانی 47 درصد رشد کرده است.

مرکز توسعه خدمات پردازش ابری Azure مایکروسافت در سه ماهه پایانی سال مالی 2021 میلادی رشد 51 درصدی درآمدهای خود نسبت به فصل چهارم سال 2020 میلادی را تجربه کرد.

این گزارش نشان داد میزان رشد درآمدهای Azure از سه ماهه سوم سال 2020 میلادی تاکنون به بالاترین حد خود رسیده که این اتفاق برای مایکروسافت یک رکورد قابل توجه محسوب می‌شود.

«ساتیا نادلا» مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مایکروسافت در این خصوص گفت: «ما در زمینه فناوری به نوبه خود در حال ایجاد نوآوری هستیم تا به کسب‌و‌کارها کمک کنیم سطوح جدیدی از فناوری را در بخش‌های مختلف خود به کار گیرند».

منبع: itp