AWS زیرمجموعه خدمات فضایی راه‌اندازی کرد

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت crn؛ مرکز توسعه خدمات رایانش ابری آمازون به نام  AWS تلاش خود را برای رقابت در عرصه فضایی افزایش داده است و با راه اندازی مرکز توسعه راهکارهای فضایی و ماهواره‌ای سعی دارد سازمان‌های فضایی تجاری و نظامی را به عنوان مشتریان جدید خدمات ابری تحت پوشش بگیرد.
به گفته «ترزا کارلسون» مدیر روابط عمومی جهانی AWS، زیرمجموعه جدید این شرکت راهکارهای متناسب برای انتقال فعالیت‌ شرکت‌های فضایی و همکاری با مشتریان و شرکا روی معماری‌های سیستم‌های فضایی، خدمات جدیدی ارایه کرده است که داده‌های فضایی را روی کره خاکی و در مدار زمین پردازش می‌کند و در نهایت راهکارهای انعطاف پذیر، مقایس پذیر و مقرون به صرفه را برای پشتیبانی از ماموریت‌های فضایی شرکت‌های خصوصی و دولتی ارایه می‌دهد.

خدمات فضایی AWS
ژنرال «کلینت کروسیر» از مدیران اسبق وزارت دفاع ایالات متحده در شاخه برنامه ریزی‌های فضایی مدیریت این کسب و کار جدید در شرکت AWS را عهده دار شده است. این شاخه جدید در وزارت دفاع آمریکا به تازگی به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور راه اندازی شده است.
کروسیر با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «از زمان انجام عملیات‌های فضایی آپولو تاکنون ما خودمان را در برهه جالبی از اکتشافات فضایی می‌بینیم. ما فعالیت‌های شرکت AWS طی 10 سال گذشته را رصد کردم که توانست در بسیاری از زمینه‌ها نقطه عطف باشد و نقش موثری ایفا کند.»