AWS روی بازار ابری آسیا پسیفیک متمرکزتر می‌شود

همکاران سیستم – با پررنگ‌تر شدن ردپای شرکت‌های بزرگی چون آمازون و گوگل بازار خدمات پردازش ابری در منطقه آسیا پسیفیک بسیار داغ شده است و این شرکت‌ها تلاش می‌کنند ضمن راه‌اندازی مراکز داده محلی، تمرکز بیشتری بر این منطقه داشته باشند.

مرکز توسعه خدمات پردازش ابری آمازون موسوم به AWS بر این باور است که مجموعه کامل خدمات و پلتفرم ابری خود را می‌تواند با قابلیت‌های رقابتی و متفاوت در اختیار سازمان‌های این منطقه بگذارد. این شرکت هم اکنون بیش از 165 سرویس گوناگون، از خدمات مربوط به هسته مرکزی زیرساخت‌های ابری گرفته تا سیستم‌های پیشرفته تحلیل و هوش مصنوعی را برای سازمان‌ها ارایه می‌دهد.

مدیران شرکت AWS توضیح دادند کاربران در منطقه آسیا پسیفیک می‌خواهند گزینه‌ها و تجریبات عملی مربوطه را در اختیار بگیرند تا تا از این طریق بتوانند خدمات پردازش ابری را به بهترین شکل مورد استفاده قرار دهند.

شرکت آمریکایی آمازون درحال انجام سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در کشورهای مالزی، تایلند، ویتنام، اندونزی و فیلیپین است. «پیتر دی‌سانتیس» مدیر جهانی پشتیبانی از کاربران و توسعه زیرساخت‌های AWS با اشاره به این مطلب توضیح داد که در شرایط کنونی نمی‌تواند به طور دقیق اعلام کند که آسیا پسیفیک تا چه اندازه روی درآمدهای آنها تاثیر گذاشته است و تا چه میزان تعداد مشتریان آنها را بیشتر کرده است.

شرکت خدمات ابری AWS سال 2010 میلادی وارد منطقه آسیا پسیفیک شد و نخستین دفتر خود را در سنگاپور تاسیس کرد و پس از آمریکا و اروپا، آسیا پسیفیک به سومین منطقه تحت پوشش خدمات ابری آمازون تبدیل شد.

منبع: zdnet