AWS در سوئیس مرکز ابری جدید راه‌اندازی می‌کند

مرکز توسعه خدمات رایانش ابری آمازون به نام AWS بار دیگر حضور خود را در اروپا تقویت کرد تا بر اساس آخرین تصمیمات خود، در نیمه سال 2022 میلادی منطقه جدید تحت پوشش خدمات رایانش ابری این شرکت در کشور سوئیس آغاز به کار کند. این اقدام باعث گسترش هرچه بیشتر ردپای AWS در اروپا می‌شود و اتفاق مذکور در حالی صورت می‌گیرد که مراکز ابری این شرکت هم اکنون در شش کشور اروپایی فرانسه، آلمان، ایرلند، ایتالیا، سوئد و انگلستان در حال فعالیت است و همچنین پیش بینی می‌شود سال 2023 میلادی یک مرکز دیگر هم در کشور اسپانیا آغاز به کار کند.
منطقه جدیدی که در کشور سوئیس در نظر گرفته شده است مانند دیگر مراکز ابری AWS چندین منطقه در دسترس مجزا را شامل می‌شود تا مراکز داده در مکان‌های مختلف فیزیکی به یک مرکز واحد رجوع کنند. مراکز داده‌ای که در هر یک از مکان‌های مختلف فیزیکی راه اندازی شده‌اند سیستم انرژی، سیستم خنک کننده و امنیت فیزیکی مستقل دارند و توسط یک شبکه واحد با حداقل تاخیر با یکدیگر در تماس هستند.
شرکت‌ها و سازمان‌های سوئیسی از این طریق می‌توانند اپلیکیشن‌های خود را از سه مکان مختلف فیزیکی که در سراسر این کشور مستقر شده است و بخشی از مرکز اصلی AWS در شهر زوریخ محسوب می‌شود، در اختیار بگیرند. استفاده از مکان‌های مختلف فیزیکی هرگونه خطا و مشکل پیش آمده در شبکه را بهتر پوشش می‌دهد و همچنین دسترسی بسیار بالا و مناسبی را برای تمام سازمان‌ها به ارمغان می‌آورد.

منبع: Zdnet