AWS بزرگ‌ترین ارایه‌دهنده خدمات ابری در سال ۲۰۱۷ شد

همکاران سیستم- مرکز توسعه خدمات پردازش ابری آمازون (AWS) سال موفقی را پشت‌سر گذاشت. این شرکت که در قالب یک استارت‌آپ فعالیت خود را آغاز کرد با انرژی زیاد به حرکت خود ادامه داد و با سرمایه‌گذاری در بخش‌های جدید که پیش‌تر بازار به آن توجه نکرده بود توانست جلو برود.

به گزارش وب‌سایت Techcrunch؛ بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی «سینرژی ریسرچ»، این شرکت توانست با تصاحب ۳۵ درصدی بازار جهانی خدمات رایانش ابری عنوان نخستین این عرصه را از آن خود کند تا مایکروسافت با در اختیار داشتن ۱۱ درصد در رتبه‌ی دوم قرار بگیرد.

لازم به ذکر است مرکز خدمات رایانش ابری AWS با گذشت هر فصل رشد ۴۰ درصدی را در درآمدهای خود تجربه می‌کند و با این روند می‌توان پیش‌بینی کرد که دیگر شرکت‌ها به سختی می‌توانند با آن رقابت کنند.

«جان دینسدیل» مدیر تحلیل و تحقیقات «سینرژی ریسرچ» با انتشار بیانیه‌ای گفت: «در حالی که پیش‌بینی می شود مجموع بازار جهانی خدمات رایانش ابری طی سال ۲۰۱۷ میلادی رشد ۴۰ درصدی را تجربه کرد، این مسئله بسیار قابل ملاحظه بوده است که یک شرکت با وسعت فعالیت‌های AWS بتواند در این دوره زمانی میزان درآمدهای خود را ۴۰ درصد بیشتر کند.»

در این میان برای سه فصل مربوط به سال مالی ۲۰۱۷ این شرکت موفق شد در فصل نخست ۳.۶ میلیارد دلار، در فصل دوم ۴.۱ میلیارد دلار و در فصل سوم ۴.۵ میلیارد دلار را به دست آورد. این چهاردهمین فصل متوالی بود که میزان درآمدهای AWS سیر صعودی را دنبال کرد.