AWS آمازون با 20 میلیون دلار به جنگ کرونا می‌رود

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت cnbc، مرکز توسعه خدمات رایانش ابری شرکت آمازون موسوم به AWS اعلام کرد بودجه‌ای معادل 20 میلیون دلار در نظر گرفته است تا فرآیند توسعه راهکارها برای تشخیص، تحقیق و مقابله با ویروس کرونا را سرعت بخشد. این شرکت اعلام کرد این بودجه به اقدامات یاد شده محدود نمی‌شود و برای انجام تست‌های ویروس کرونا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آمازون با انتشار بیانیه‌ای گفت: «یکی از زمینه‌هایی که ما در آن نیاز فوری را احساس می‌کنیم، تحقیق و توسعه فرآیندهای تشخیص ویروس کرونا است که این اقدامات بخش‌های مختلف از جمله تشخیص سریع و آزمایش‌های دقیق COVID-19 را شامل می‌شود. تشخیص بهتر می‌تواند به تسریع فرآیند درمان و مهار آن کمک کند و جلوی همه گیری این بیماری را بگیرد.»

آمازون تصریح کرد که این طرح موسوم به «اقدام ابتکاری توسعه تشخیص AWS» برای موسسات تحقیقاتی معتبر و اشخاص حقیقی که کاربران خدمات پردازش ابری آمازون هستند باز است. این برنامه هم اکنون 35 موسسه تحقیقاتی بین المللی، استارت‌‌آپ و کسب و کارهای فعال در این حوزه را شامل می‌شود.

AWS و ویروس کرونا

آمازون در این طرح همچنین یک گروه مشاوره فنی خارجی متشکل از «دانشمندان برجسته، کارشناسان سیاست‌های بهداشتی جهانی و مدیران تصمیم گیرنده» را در اختیار گرفته است که گفته می‌شود تمامی اعضای این گروه در تشخیص بیماری‌های عفونی تخصص دارند.