AT&T شرکت Time Warner را ۸۵ میلیارد دلار می‌خرد

AT&T شرکت Time Warner را ۸۵ میلیارد دلار می‌خرد

همکاران سیستم- مرکز مخابراتی AT&T به صورت رسمی اعلام کرد موافقت‌های لازم را برای خرید شرکت Time Warner دریافت کرده است و در حالی که قرار شده است نیمی از مبلغ تعیین شده را نقد و نیم دیگر را به صورت سهام پرداخت کند، مبلغ نهایی برای خرید این شرکت زرگ ۸۵.۴ میلیارد دلار در نظر گرفته شده است.

به گزارش وبسایت Zdnet، شرکت AT&T با انجام این خرید بزرگ قصد دارد سرویس‌های ویدیویی را به میلیون‌ها مشترک خود در بخش خدمات مخابراتی، شبکه‌های کابلی و پهن‌باند، و سیستم‌های ماهواره‌ای DirectTV ارایه دهد.

پیش‌بینی شده است این قرارداد در پایان سال ۲۰۱۷ میلادی نهایی شود و تا پیش از آن موافقت‌های قانونگذاری را دریافت کند. این اتفاق به شرکت مخابراتی AT&T امکان می‌دهد کنترل کامل مراکز قدرتمند تولید محتوای Time Warner از جمله CNN، HBO، DC Comics، Warner Bros، Cartoon Network و … را در اختیار بگیرد.

شرکت AT&T توضیح داد دو شرکت در کنار یکدیگر می‌توانند نخستین اپراتور موبایلی آمریکا را برای رقابت با کمپانی‌های فعال در خدمات کابلی تلویزیونی راه‌اندازی کنند و از این طریق خدمات پهنای باندی موبایلی را با خدمات ویدیویی ادغام نمایند.

این شرکت همچنین اظهار داشت که این واگذار فرم‌های جدید از محتوای دیجیتال را برای دستگاه های موبایلی و شبکه‌های اجتماعی ارایه می‌دهد.

«راندال استیونسون» مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره AT&T در بیانیه ویژه خود نوشت: «این یک ترکیب بسیار عالی از دو شرکت محسوب می‌شود و امکان دسترسی کاربران به محتوای رسانه‌ای و ارتباطی را فراهم می‌کند. علاوه بر مشتریان، تولیدکنندگان محتوا، توزیع‌کنندگان و مراکز تبلیغاتی هم می‌توانند از مزایای این واگذاری بهره‌مند شوند».