ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

Apple برترین شرکت‌ فن‌آوری جهان از نظر درآمدهای فصلی

همکاران سیستم- شرکت‌های بزرگ فعال در عرصه فناوری معمولا سال‌های مالی متفاوت برای خود تعریف می‌کنند و بر اساس آن گزارش‌های مالی فصل خود را در دوره‌های زمانی متفاوت اعلام می‌کنند. بنابراین مقایسه وضعیت مالی این شرکت‌ها اندکی دشوار خواهد بود. با این وجود یک نمودار ساده توانسته‌ است آخرین وضعیت این شرکت‌ها را به نمایش بگذارد و نشان دهد که روند همیشگی کنار گذاشته شده است. بر اساس این نمودار مشخص شد که IBM دیگر به عنوان برترین شرکت فناوری جهان محسوب نمی‌شود و هم اکنون اپل جایگزین آن شده است.
به گزارش وب‌سایت zdnet؛ در سه سال گذشته آلفابت که شرکت مادر گوگل محسوب می‌شود از نظر درآمدهای فصلی از مایکروسافت و IBM جلوتر بود. در مقابل شرکت HP نیز عنوان خود را به عنوان صاحب دومین گزینه لیست مذکور از دست داد، زیرا این شرکت به دو مرکز مجزا با نام‌های HP Inc و HP Enterprise تقسیم شد و درآمدها آن نیز نصف شد.


این تصمیم برای شرکت HP با این تصور گرفته شد که اگر این مرکز نتواند جایگاه خود را در بازار جهانی رایانه‌های شخصی و چاپگرها حفظ کند، با تقویت نیروی خود در عرضه خدمات سازمانی بتواند ارزش سهام در تالار بورس را بالا نگه دارد. شرکت HP Inc در آخرین فصل سپری شده موفق‌تر عمل کرد و توانست درآمد بخش رایانه‌های شخصی را ۱۴.۹ درصد و درآمد بخش چاپگرها را هم ۱۲.۷ درصد بیشتر کند. این اتفاق به دنبال افزایش فروش محصولات HP در کریسمس ۲۰۱۸ و کاهش ارزش پولی دلار صورت گرفت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *