Alibaba در هند سرور خدمات رایانش ابری راه‌اندازی می‌کند

همکاران سیستم- شیوه‌ی انتخاب شرکت‌های ارایه دهنده خدمات ابری توسط کسب و کارهای جهانی برای توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری مهم‌ترین اتفاقی است که در این زمینه انجام می‌شود. سازمان‌ها در سراسر جهان به میزان قابل‌ملاحظه و رو به‌رشد در حال انتقال فعالیت‌های خود به مراکز داده ابری هستند تا اینکه مرکز داده در فضای داخلی سازمان راه‌اندازی کند و در این زمینه از شرکت‌هایی مانند آمازون، مایکروسافت و گوگل کمک می‌گیرند.
به گزارش وب‌سایت zdnet؛ در این فضای رقابتی شرکت چینی Alibaba نیز ورود کرده است و آخرین برنامه آن به شکلی تعریف شده است تا در کشور هند به عنوان یکی از بازارهایی که با سرعت زیاد در حال رشد است زیرساخت‌های پردازش ابری خود را توسعه دهد. این کمپانی چینی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نخستین مرکز داده آن در کشور هند از ژانویه ۲۰۱۹ در شهر بمبئی فعالیت خود را آغاز می‌کند.
لازم به ذکر است شرکت Alibaba پیش از آنکه برنامه‌های رایانش ابری خود را در هند به اجرا برساند به میزان قابل توجه در این کشور سرمایه‌گذاری کرد و با شرکت هندی PayTm ارایه‌دهنده راهکارهای پرداخت الکترونیکی وارد همکاری شد تا خود را با انقلاب دیجیتالی هند سازگار کند.

این شرکت به منظور ارایه زیرساخت‌های مرتبط با خدمات پایه پردازش ابری از جمله ذخیره‌سازی اطلاعات و به کارگری کلان داده‌ها، این امکان را فراهم کرده است تا مشتریان هندی شرکت چینی بتوانند دیگر سرویس‌ها از جمله محاسبات قابل ارتجاع، شبکه‌ای و تحلیلی را هم در اختیار داشته باشند.
پوشش‌دهی هند هم‌ اکنون باعث می‌شود تا شرکت Alibaba در ۳۳ نقطه جهان شامل ژاپن، استرالیا، خاورمیانه و اروپا پایگاه مستقیم خدمات پردازش ابری در اختیار داشته باشد.