Adobe دومین شرکت نرم‌افزاری بزرگ جهان شد

«شانتانو ناراین» مدیر Adobe در آمریکا از تحولات اخیر ارزش سهام این شرکت در هفته‌های اخیر بسیار خرسند است و می‌کوشد حرکت رو به جلوی خود را حفظ کند.
این شرکت که به واسطه نرم افزار ویرایش تصویر فتوشاپ و اپلیکیشن اجرای فایل‌های Acrobat بسیار شهرت دارد موفق شد در پی بحران‌های مالی ارزش سهام خود را در بازار بورس 8 میلیارد دلار افزایش دهد. شرکت Adobe هفته گذشته موفق شد با پشت سر گذاشتن اوراکل، پس از مایکروسافت به دمین شرکت نرم افزاری موفق در جهان تبدیل شود تا مجموع ارزش سهام آن به بیش از 170 میلیارد دلار برسد.
آقای ناراین با علم به اینکه قدرت‌های بزرگ قدیمی در عرصه فناوری اطلاعات موفق شده‌اند بسیاری از فرصت‌ها را از آنها بگیرند در این خصوص گفت: «ارزش ما بیش از اوراکل برآورد می‌شود، ما حتی بیش از شرکت نرم افزاری SAP ارزش داریم. ارزش مجموع سرمایه‌های ما بسیار بیشتر از شرکت IBM برآورد می‌شود.» او در جریان توضیحات مختصر خود برای بازیابی Adobe در بازار جهانی گفت: «همه آن چیزی که پیش روی خود می‌بینیم در مورد رشد هرچه بیشتر این شرکت است.»


گفتنی است این روزها تغییرات فراوان در عرصه جهانی نرم افزار به وجود آمده است. مایکروسافت با مدیریت «ساتیا نادلا» ساختار جوان‌تر پیدا کرده است و همچنان پله‌های موفقیت را طی می‌کند. در این میان شرکت‌های که به واسطه خدمات رایانش ابری در حال رشد هستند، از مزارای شرکت‌های علاقه‌مند به سرمایه گذاری در این زمینه بهره می‌برند.