92 درصد برنامه‌نویسان از زبان Go گوگل راضی هستند

بیشتر توسعه‌دهندگان نرم‌افزار از زبان برنامه‌نویسی Go با پشتیبانی گوگل استفاده می‌کنند و همچنان به استفاده از این ابزار علاقه نشان می‌دهند و البته، از نبود قابلیت‌ها و کتابخانه‌های موجود در پلتفرم‌هایی نظیر پایتون هم ابراز ناراحتی می‌کنند.

گروه توسعه‌دهنده زبان برنامه‌نویسی Go در «نظرسنجی توسعه‌دهندگان Go سال 2021» مطالعه‌ای را روی 11 هزار و 840 برنامه‌نویس انجام داد و در پایان دریافت 54 درصد از برنامه‌نویسان از این زبان «بسیار راضی» هستند و این در حالی است که 38 درصد آنها اعلام کردند «تاحدودی راضی هستند».

با این حال همان طور که «آلیس مریک» در تحقیقات خود در مورد برنامه نویسان پلتفرم گوگل توضیح داده است، 92 درصد این افراد اظهار داشتند که دستکم «تاحدودی» از Go راضی بودند که این آمار با نظرسنجی‌های قبلی سازگاری دارد.

این بررسی همچنین مشخص کرد از مهم‌ترین دلایل بازدارندگی توسعه دهندگان برای استفاده از پلتفرم Go برای 39 درصد برنامه نویسان نبود ویژگی‌های کاربردی در آن بوده است و 34 درصد برنامه‌نویسان هم به عدم پشتیبانی از کتابخانه‌های کاربردی در آن اشاره کردند که مورد دوم مهم‌ترین نقطه قوت در زبان برنامه‌نویسی پایتون محسوب می‌شود.

با این حال، باید توجه داشت این نتایج ممکن است با طرز فکر کنونی برنامه‌نویسان درباره زبان برنامه‌نویسی Go تفاوت داشته باشد. زیرا مارس امسال نسخه 1.18 این زبان برنامه‌نویسی منتشر شد و نظرسنجی مذکور بین تاریخ 26 اکتبر تا 16 نوامبر 2021 به انجام رسید.

منبع: zdnet