90 درصد کارمندان انگلیس سواد دیجیتالی ندارند

سلزفورس که بزرگ‌ترین تولیدکننده نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) محسوب می‌شود یافته‌های جدید خود را در جریان بررسی مشترکی که با مرکز تحقیقاتی IDC به انجام رساند، منتشر کرده است.

این بررسی که مقایسه رو به رشد بحران مهارت‌های دیجیتال در انگلستان را برجسته می‌کند، از دولت و مشاغل درخواست کرده تا بار دیگر مهارت‌افزایی را برای بهبود این شرایط پس از همه‌گیری ویروس کرونا در اولویت قرار دهند.

در شرایطی که پس از همه‌گیری ویروس کرونا وضعیت اقتصاد انگلستان رو به بهبود است، تغییر ماهیت مشاغل برای کارمندان در هر صنعتی چالش‌های جدید ایجاد کرده است. براساس گزارش جدید IDC مشخص شد از هر 6 کارمند انگلیسی یک نفر مهارت دیجیتالی پایین دارد یا فاقد آن است.

این بررسی‌ها نشان داد تا سال 2030 میلادی از هر 10 کارمند مستقر در انگلستان 9 نفر نیاز به یادگیری مهارت‌های جدید دارند تا بتوانند وظایف خود روزانه خود را انجام دهند که آموزش این مهارت‌ها می‌تواند هزینه سالانه بالغ بر 1.3 میلیارد دلار را به همراه داشته باشد.

همه‌گیری کرونا تحول دیجیتال در تمام بخش‌های جامعه را تسریع کرد و در پی آن مشاغل مجبور شدند برای ارائه خدمات آنلاین به مشتریان اقدامات گسترده انجام دهند.

کارشناسان اعلام کردند سال آینده حدود دوم سوم یا به عبارت دقیق‌تر 65 درصد تولید ناخالص ملی در جهان توسط محصولات و خدمات دیجیتال ایجاد می‌شود. این در حالی است که 89 درصد مدیران عامل در سازمان‌ها نیاز به دیجیتالی شدن را احساس می‌کنند.

منبع: .techuk