86 درصد کارشناسان امنیتی سازمان‌ها نگران جنگ‌های سایبری

همکاران سیستم – این که سازمان‌ها قربانی حملات سایبری یا جنگ‌های سایبری شوند بی‌تردید اهمیت دارد. ولی زمانی که این دو نوع حمله روز به روز پیچیده می‌شوند و میلیون‌ها یا شاید میلیاردها دلار از سرمایه‌های سازمان‌ها را به سرقت می‌برند، توجه به این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. مرکز تحقیقاتی Tech Pro Research بر پایه آخرین بررسی خود روی 248 کارشناس امنیتی سازمانی اعلام کرد تنها 28 درصد آنها قربانی یک حمله امنیتی نشده‌اند.

بر اساس نتایج حاصل از این بررسی مشخص شد 86 درصد کارشناسان امنیتی یک نوع نگرانی متوسط یا زیاد در زمینه حملات مرتبط با جنگ‌های سایبری را پیش روی خود می‌بینند و خطر آنها را جدی‌تری از خطرات کلی امنیتی برای سازمان می‌دانند.

همین بررسی پیش‌تر در سال 2016 میلادی نمایان کرده بود که فقط 14 درصد کارشناسان در مورد جنگ‌های سایبری نگرانی امنیتی دارند و 16 درصد آنها در این زمینه هیچ گونه نگرانی را پیش روی خود نمی‌بینند.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که افزایش نگرانی کارشناسان امنیتی را در مورد جنگ‌های سایبری به دنبال داشته است به گستردگی عملیات‌هایی از این دست در عرصه بین‌المللی مربوط می‌شود. در بررسی حاضر 41 درصد کارشناسان در کسب‌وکارهای بین‌المللی بزرگ مشغول به فعالیت بودند. در این میان 86 درصد مجموع افرادی که در تحقیق جدید حضور داشتند اعلام کردند که تجارت‌های بین‌المللی این روزها تهدیدهای جدید را پیش روی خود می‌بینند و در این زمینه بسیار نگران هستند.

منبع: ZDnet