80 درصد پرداخت‌های موبایلی با کیف پول دیجیتالی اپل

طبق گزارش جدید بانک مشترک‌المنافع استرالیا (CBA) مشخص شد اپل بیش از 80 درصد سهم بازار در فضای کیف پول دیجیتالی را در اختیار دارد.

این بانک در پاسخ به کمیته مشترک پارلمانی شرکت‌ها و خدمات مالی در مورد پرداخت‌های موبایلی و خدمات مالی کیف پول دیجیتال اعلام کرد که تعداد و ارزش پرداخت‌های انجام شده از طریق دستگاه‌های موبایلی افزایش بسیار قابل ملاحظه‌ای داشته است.

در گزارش این مرکز گفته شد: «براساس پیش‌‌بینی‌های ما، در ماه آگوست از سال جاری میلادی حدود 90 درصد از پرداخت‌های اعتباری و بدهی به شکل حضوری و بدون تماس انجام شده و تقریبا نیمی از این پرداخت‌های بدون تماس به گونه‌ای بوده که به جای استفاده از کارت بانکی، پرداخت از طریق درگاه دیجیتال انجام شده است. کیف پول دیجیتال به زودی به محبوب‌ترین روش پرداخت حضوری تبدیل می‌شود».

از بین پرداخت‌های کیف پول دیجیتال در بانک مشترک‌المنافع استرالیا که با استفاده از تلفن همراه یا دستگاه مربوطه انجام شده، 80 درصد با استفاده از دستگاه‌های اپل از جمله گوشی هوشمند آیفون یا ساعت هوشمند اپل بوده است.

مرکز CBA براساس این آمار و ارقام اعلام کرد این فرآیند نشان‌دهنده‌ی محبوبیت و سهم بالای پرداخت‌های موبایلی از طریق کیف پول دیجیتالی اپل است. این بانک طبق بررسی‌های خود اعلام سهم اپل در بازار پرداخت‌های موبایلی آمریکا 92 درصد است.

منبع: zdnet