80 درصد مدیران به دنبال افزایش امنیت سایبری پس از شیوع کرونا

بر اساس آخرین مطالعه صورت گرفته در مرکز ESET مشخص شد بخش اعظم صاحبان کسب و کار معادل 81 درصد آنها بر این باورند که همه گیری ویروس کرونا در جهان نیاز آنها به بهبود امنیت مالی در سازمان را افزایش داده است.
این افزایش به دنبال افزایش روز افزون میزان علاقمندی سازمان‌ها برای سرمایه گذاری در حوزه فناوری‌های نوین در سال 2021 صورت گرفته است.
طبق گزارش منتشر شده از سوی مرکز ESET، یکی از مهم‌ترین مواردی که این تحقیق روی آن تمرکز داشده است پیش بینی در مورد تهدیدها و نگرش‌ها نسبت به فناوری‌های مالی پس از همه گیری ویروس کرونا بوده است و به طور ویژه توجه به تاثیرات گسترده‌ای که انتشار ویروس COVID-19 در اقتصاد جهانی برجا گذاشت از مهم‌ترین مسایلی بود که در این مطالعه مورد توجه قرار گرفت.
این بررسی نشان داد 42 درصد مدیران تجاری در جهان معتقدند که جرایم اینترنتی تهدیدهای مشابهی را برای امنیت مالی تجارت جهانی ایجاد کرده‌اند. در این میان احتمال می‌رود شرکت‌هایی که بیش از 1000 کارمند دارند در مقابل جرایم اینترنتی با تهدیدهای بزرگتر مواجه شوند و این در حالی است که کسب و کارهایی با کمتر از 50 کارمند تاثیرات منفی شیوع گسترده ویروس کرونا را برای خود گسترده‌تر می‌دانستند.

منبع: itp