۸ میلیارد دستگاه مجهز به دستیار هوشمند صوتی تا سال ۲۰۲۳

همکاران سیستم – مرکز تحقیقاتی جونیپر اعلام کرد تا سال ۲۰۲۳ میلادی بیش از ۸ میلیارد دستگاه دیجیتالی مجهز به دستیارهای صوتی هوشمند در سراسر جهان عرضه خواهد شد که این رقم از ۲٫۵ میلیارد دستگاه فروخته شده در پایان سال ۲۰۱۸ میلادی بیشتر است.

این مرکز تحقیقاتی پیش‌بینی کرد صنعت توسعه دستیارهای هوشمند صوتی در سال‌های پیش‌رو به میزان قابل ملاحظه رشد می‌کند و بخش اعظم آن در بخش دستیارهای مخصوص گوشی‌های هوشمند در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. با این وجود پیش‌بینی شده است که دیگر دستگاه‌ها و خدمات در عرصه سازمانی هم به این سیستم‌های هوشمند مجهز شوند.

گزارش جدید مرکز جونیپر با عنوان «دستیارهای صوتی دیجیتالی: پلتفرم‌ها، درآمدها و فرصت‌ها ۲۰۱۹-۲۰۲۳» منتشر شد و کارشناسان طی آن پیش‌بینیکردند که دستیارهای دیجیالی صوتی از جمله «گوگل اسیستنت» و «سیری اپل» بیشترین محبوبیت را خواهند داشت و در این میان در دیگر بخش‌ها نیز رشد این قبیل سیستم های هوشمند با سرعت بالا دنبال خواهد شد.

بر این اساس محققان پیش‌بینی کردند دستیارهای هوشمند صوتی بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳ میلادی در بخش گیرنده‌های تلویزیونی هوشمند میانگین رشد سالانه ثابت ۱۲۱٫۳ درصدی را تجربه می‌کنند، اسپیکرهای هوشمند در پنج سال آینده رشد سالانه ۴۱٫۳ درصدی دارند و فناوری‌های پوشیدنی نیز هر سال ۴۰٫۲ درصد رشد را پشت‌سر می‌گذارند.

منبع: itp

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *