77 درصد کاربران سایت‌ها با مراحل امنیتی پیچیده را رها می‌کنند

در یک بررسی جدید که مرکز Ping Identity انجام داده مشخص شد بیشتر کاربران اینترنتی تمایل به استفاده از سایت‌های اینترنتی دارند که در بیشتر موارد بخش‌های تهاجمی یا دست‌وپاگیر دارند.

در نظرسنجی این مرکز تحقیقاتی بیش از 3400 کاربر در کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه و استرالیا حضور داشتند و کارشناسان در مورد تجربیات آنها برای ثبت نام در وب‌سایت‌ها و نگرش آنها به حریم خصوصی آنلاین پرس‌وجو شد.

بررسی جدید نشان داد 77 درصد از پاسخ‌دهندگان پیش‌تر به دلایل مختلف فرآیند ایجاد حساب آنلاین در سایت‌های اینترنتی را رها کرده یا متوقف کرده‌اند و از مهم‌ترین دلایل آنها برای چنین اقدامی می‌توان به درخواست بیش از حد اطلاعات شخصی در 40 درصد موارد و مراحل امنیتی زیاد در 29 درصد موارد اشاره کرد.

بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان توضیح دادند در صورتی که ورود به سیستم بسیار ناامیدکننده باشد، خدمات آنلاین مورد نظر خود را به طور کامل کنار می‌گذارند و همچنین 63 درصد آنها اظهار داشتند که اگر مراحل احراز هویت در سایت رقیب آسان‌تر باشد، سراغ آن می‌روند.

«ریچارد بِرد» مدیر ارشد اطلاعات شتریان در شرکت Ping Identity توضیح داد کسب‌و‌کارها می‌بایست از امنیت، حریم خصوصی و استراتژی‌های مربوط به تجربه کاربر به گونه‌ای استفاده کنند تا با انتظارات مدرن کاربران مطابقت داشته باشد.

منبع: zdnet