48 درصد تیم‌های فروش سازمانی با دورکاری موافق هستند

تیم‌های فروش در بیشتر موارد با کنفرانس‌های از راه دور فروش، جلسات حضوری و مسافرت‌های پی‌ در‌ پی فعالیت‌های خود را پیش می‌برند. با این وجود جدیدترین نظرسنجی انجام شده در شرکت لینکدین نشان داد 50 درصد خریداران بر این باورند که کار از راه دور به واسطه ادامه همه‌گیری ویروس کرونا خریدها را برای آنها آسان‌تر کرده است.

«گزارش وضعیت فروش 2021» لینکدین برمبنای نظرسنجی روی بیش از 400 خریدار و 400 فروشنده در ایالات متحده و کانادا منتشر شده است. براساس این گزارش 48 درصد مجموع شرکت کنندگان در نظرسنجی اعلام کردند معاملات به ارزش 500 هزار دلار یا بیشتر را بدون اینکه به صورت شخصی با خریدار ملاقات کنند، به انجام رسانده‌اند.

در مقابل، بررسی لینکدین همچنین نشان داد 65 درصد فروشندگان کار از راه دور را چالش برانگیزتر از پیش‌‌بینی‌های قبلی خود می‌دانند و در این میان 67 درصد مدیران فروش توضیح دادند که در مورد نظارت بر تیم‌های از راه دور نظر مشابه دارند.

به طور کلی مشخص شد فرآیندهایی نظیر سفرهای کاری، و نحوه اجرای فرآیند فروش به صورت شخصی یا از راه دور برای گروه‌های فروش سازمانی به صورت غیرحضوری جذاب‌تر است.

با این وجود فروشندگان نمی‌توانند منتظر بمانند تا فرآیندها به روش گذشته از سر گرفته شود. زیرا مدیران مالی شرکت‌ها هزینه‌های مرتبط با سفرهای سازمانی در شرایط دورکاری را کاهش داده‌اند مدیران بازاریابی نیز در تلاشند بهره وری را با هزینه و بازده مربوطه متعادل کنند.

منبع: zdnet