11 درصد سازمان‌های استرالیایی قربانی حملات سایبری

همکاران سیستم – اداره آمار استرالیا (ABS) اطلاعات جدیدی را در مورد حوزه فناوری اطلاعات و کسب و کار در این زمینه منتظر کرد و طی این گزارش گفته شد در سال‌های 18-2017 حدود 11 درصد کسانی که مورد بررسی قرار گرفتند با نوعی مشکل امنیت اینترنتی یا سرقت اطلاعات مواجه شدند.

در این بررسی 832 هزار نفر از کسب و کارهای مختلف استرالیا حضور داشتند و 71.5 درصد آنها اعلام کردند با هیچ گونه حادثه امنیت سایبری مواجه نشدند. این در حالی بوده است که 17.7 درصد از آنها توضیح دادند که اگر چنین اتفاقی رخ داده باشد از آن مطلع نبوده‌اند.

از بین افرادی که با مشکل امنیت سایبری یا سرقت اطلاعات مواجه شدند، 37.7 درصد توضیح دادند که مشکل اصلی برای آنها اختلال سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری بوده است، 28.7 درصد اختلال در داده‌ها یا از دست دادن آنها را تجربه کردند، 52 درصد از دست دادن سرویس مورد نظر خود را تجربه کردند، 5.6 درصد ادعا کردند که با اختلال در سایت اینترنتی خود مواجه شدند، 7.5 درصد مشکل سرقت اسرار تجاری را پیش روی خود دیدند، 12.5 درصد اعلام کردند که در نتیجه مشکلات سایبری درآمد خود را از دست دادند، 32.7 درصد به کاهش بهره‌وری کارمندان اشاره کردند، و 16.3 درصد اظهار داشتند که این حملات مشکل خاصی را برای آنها به وجود نیاورد.

همچنین مشخص شد 18 درصد از تمام حوادث امنیت سایبری که در استرالیا رخ داد از جانب کارخانه‌ها و مراکز عمده فروشی گزارش شده است.

منبع: zdnet